Resultater
Helsinge Rideklub

DRF 2010-SLR Pony Spring April 2010
10/04/2010 - 11/04/2010


Klasseoversigt
1.LC Springning Ponyer - A
1.LC Springning Ponyer - B
1.LC Springning Ponyer - C
2.LB2** Springning Ponyer - A
2.LB2** Springning Ponyer - B
2.LB2** Springning Ponyer - C
3.LA2** Springning Ponyer - A
3.LA2** Springning Ponyer - B
3.LA2** Springning Ponyer - C
4.MB2** Springning Ponyer - A
4.MB2** Springning Ponyer - B
4.MB2** Springning Ponyer - C
5.LB2** Springning Ponyer - A
5.LB2** Springning Ponyer - B
5.LB2** Springning Ponyer - C
6.LA2** Springning Ponyer - A
6.LA2** Springning Ponyer - B
6.LA2** Springning Ponyer - C
7.MB2** Springning Ponyer - A
7.MB2** Springning Ponyer - B
7.MB2** Springning Ponyer - C

Resultatliste
Helsinge Rideklub

DRF 2010-SLR Pony Spring April 2010
10/04/2010 - 11/04/2010


1 LC Springning Ponyer - A
LC - Kat III

Antal plac.: 3 Metode: B0
Dotering: Tempo: 275

Dommere: C: Tom Nielsen

 
 

Plac

Startnr

Stævnenr

Hest

Rytter

Klub

Resultat

Tid

Fejl

Runde

1

2

10

Willow Lord - 3

Emma Groot

Sportsrideklubben Petersborg

42,00

0,00

H

1

0

81

Le Bon - 3

Caroline Lebech Pedersen

Team Hedegårdens Rideklub

42,30

0,00

H

1

5

24

Indian Moon - 3

Amalie Boye-Møller

Rideklubben Frederiksborg

45,80

0,00

H

1

4

17

Indiana Jones - 3

Laura Ottesen

Høsterkøb Rideklub

49,10

0,00

H

1

3

13

Moonlight Dancer - 3

Trine Ekberg Larsen

Darupgaards Rideklub

49,40

0,00

H

1

7

156

Black Dancer - 3

Jannik  Lorentzen

Odsherreds Rideklub

57,10

0,00

H

8

3

Salsmoses Princess - 3

Mette Marie Kjær Knudsen

Slangerup-Lynge Rideklub

49,60

4,00

H

-1

171

Zitrus - 3

Anna Victoria Weilsby

Hillerød Sportsrideklub

50,00

4,00

H

1

4

Rakt´s Britney - 3

Jennifer Gobert Lorentzen

Odsherreds Rideklub

51,50

4,00

H

6

143

Beline - 3

Johanne Trollebø

Slangerup-Lynge Rideklub

53,90

4,00

H

Top | Retur*** DRF v.2.0.7.1 - 2010 ***


Resultatliste
Helsinge Rideklub

DRF 2010-SLR Pony Spring April 2010
10/04/2010 - 11/04/2010


1LC Springning Ponyer - B
LC - Kat II

Antal plac.: 3Metode: B0
Dotering: Tempo: 275

Dommere:C: Tom Nielsen

 
 

Plac

Startnr

Stævnenr

Hest

Rytter

Klub

Resultat

Tid

Fejl

Runde

1

2

21

Fantazy - 2

Helena Guldberg Hoe

Rideklubben Falken

37,40

0,00

H

1

10

144

Filur - 2

laura christiansen

Rideklubben Falken

43,90

0,00

H

1

6

5

Sig´S Jeanne D´Arc - 2

Emma Victoria Garnell

Nordsjællands Sportsrideklub

46,30

0,00

H

1

8

153

Canut - 2

Fanny Timmermand

Slangerup-Lynge Rideklub

46,70

0,00

H

1

4

16

Floris - 2

Natasha Wöhliche

Slangerup-Lynge Rideklub

46,80

0,00

H

1

5

12

Yealand Cirkeline - 2

Monica Tinning

Capacity Showjumping Center

47,00

0,00

H

1

7

2

Lille Chief - 2

Sarah Hammer

Fredensborg-Humlebæk Sportsrideklub

47,10

0,00

H

3

19

Apollo - 2

Anja Løhmann

Albertslund Rideklub

57,20

4,00

H

1

27

Sylvester - 2

Amanda Gether Lund

Gentofte Rideklub

61,50

4,00

H

9

155

Berg Charlotte (Fantasia) - 2

Amanda Olsen

Ørnebjerg Køre- Og Rideforening

62,90

4,00

H

Top | Retur*** DRF v.2.0.7.1 - 2010 ***


Resultatliste
Helsinge Rideklub

DRF 2010-SLR Pony Spring April 2010
10/04/2010 - 11/04/2010


1LC Springning Ponyer - C
LC - Kat I

Antal plac.: 4Metode: B0
Dotering: Tempo: 275

Dommere:C: Tom Nielsen

 
 

Plac

Startnr

Stævnenr

Hest

Rytter

Klub

Resultat

Tid

Fejl

Runde

1

5

22

Magic Rose - 1

Helena Guldberg Hoe

Rideklubben Falken

38,80

0,00

H

1

12

6

Kiowa 006 - 1

Alberte Maj Bartram

Barthahus Rideklub

42,20

0,00

H

1

10

25

Milton Express - 1

Sofie Poulsen

Holmegårdens Rideklub

42,30

0,00

H

1

3

23

Pablo John Halifax - 1

Ameli Loft Andersen

Holte Ride-Klub

42,90

0,00

H

1

7

18

Strejfer - 1

Cecilia V. Jacobsen

Slangerup-Lynge Rideklub

43,60

0,00

H

1

11

7

Beauty Butterfly-Flip - 1

Cathrine Corfitzen

Karlslunde Rideklub

44,20

0,00

H

1

2

8

Stauslykke´S Vincent - 1

Caroline Corfitzen

Karlslunde Rideklub

45,80

0,00

H

1

9

14

Tiger Woods - 1

Anna Caroline la Cour Häggblom

Øresundskystens Rideklub

46,10

0,00

H

1

6

20

Oberst - 1

Anja Løhmann

Albertslund Rideklub

46,40

0,00

H

1

14

149

Nørlunds Kentucky - 1

Anders Svane Knudsen

Rideklubben Falken

46,80

0,00

H

1

13

1

Simply Sensational - 1

Caroline Emilie Ringgren

Øresundskystens Rideklub

47,50

0,00

H

8

15

Winnetou - 1

Kiaya I. Kieldsen

Karlslunde Rideklub

41,10

4,00

H

Diskvalificeret

4

172

Odbjergs Eros - 1

Melanie Østergaad Lyson

Slangerup-Lynge Rideklub

H

Diskvalificeret

1

28

Decision - 1

Amanda Gether Lund

Gentofte Rideklub

H

Top | Retur*** DRF v.2.0.7.1 - 2010 ***


Resultatliste
Helsinge Rideklub

DRF 2010-SLR Pony Spring April 2010
10/04/2010 - 11/04/2010


2LB2** Springning Ponyer - A
LB2** - Kat III

Antal plac.: 4Metode: B4
Dotering: 300, 250, 200, 150, 125Tempo: 275

Dommere:C: Tom Nielsen

 
 

Plac

Startnr

Stævnenr

Hest

Rytter

Klub

Resultat

Tid

Fejl

Runde

1

6

10

Willow Lord - 3

Emma Groot

Sportsrideklubben Petersborg

34,82

0,00

H

 

17,55

0,00

1

2

14

47

Fidi (Ei) - 3

Pernille Christiansen

Slangerup-Lynge Rideklub

41,32

0,00

H

 

18,79

0,00

1

3

8

150

Yellow Star - 3

Andreas Holm

Rideklubben Frederiksborg

41,12

0,00

H

 

19,31

0,00

1

4

1

171

Zitrus - 3

Anna Victoria Weilsby

Hillerød Sportsrideklub

34,04

0,00

H

 

20,45

0,00

1

13

138

Black Dancer - 3

Jennifer Gobert Lorentzen

Odsherreds Rideklub

42,77

0,00

H

 

22,69

0,00

1

9

17

Indiana Jones - 3

Laura Ottesen

Høsterkøb Rideklub

42,07

0,00

H

 

23,24

0,00

1

12

36

Rævhalegårds Snowstar - 3

Mette Marie Kjær Knudsen

Slangerup-Lynge Rideklub

36,34

0,00

H

 

23,34

0,00

1

5

40

Daysie - 3

Isabella R. Børgesen

Capacity Showjumping Center

41,35

0,00

H

 

23,41

0,00

1

4

3

Salsmoses Princess - 3

Mette Marie Kjær Knudsen

Slangerup-Lynge Rideklub

34,27

0,00

H

 

24,24

0,00

1

10

13

Moonlight Dancer - 3

Trine Ekberg Larsen

Darupgaards Rideklub

41,25

0,00

H

 

24,29

0,00

1

11

81

Le Bon - 3

Caroline Lebech Pedersen

Team Hedegårdens Rideklub

35,16

0,00

H

 

21,21

4,00

1

7

24

Indian Moon - 3

Amalie Boye-Møller

Rideklubben Frederiksborg

39,67

0,00

H

 

23,58

4,00

1

3

4

Rakt´s Britney - 3

Jennifer Gobert Lorentzen

Odsherreds Rideklub

34,79

4,00

H

Diskvalificeret

2

124

Tristan - 3

Line Debes Bruun

Ørnebjerg Køre- Og Rideforening

H

Top | Retur*** DRF v.2.0.7.1 - 2010 ***


Resultatliste
Helsinge Rideklub

DRF 2010-SLR Pony Spring April 2010
10/04/2010 - 11/04/2010


2LB2** Springning Ponyer - B
LB2** - Kat II

Antal plac.: 6Metode: B4
Dotering: 300, 250, 200, 150, 125Tempo: 275

Dommere:C: Tom Nielsen

 
 

Plac

Startnr

Stævnenr

Hest

Rytter

Klub

Resultat

Tid

Fejl

Runde

1

16

146

Indiana - 2

Elisabeth Eliesen

Slangerup-Lynge Rideklub

35,19

0,00

H

 

17,03

0,00

1

2

24

133

Stendyssen´S Jappeloup - 2

Rebecca Faurskov

Rideklubben Falken

35,94

0,00

H

 

18,24

0,00

1

3

14

74

Pepita - 2

Annemette Jonasen

Værløse Rideklub

40,15

0,00

H

 

18,32

0,00

1

4

8

16

Floris - 2

Natasha Wöhliche

Slangerup-Lynge Rideklub

42,65

0,00

H

 

18,54

0,00

1

5

13

5

Sig´S Jeanne D´Arc - 2

Emma Victoria Garnell

Nordsjællands Sportsrideklub

36,18

0,00

H

 

18,79

0,00

1

6

6

142

Yabadoo - 2

Mie Bjerg

Hillerød Sportsrideklub

40,10

0,00

H

 

18,97

0,00

1

17

38

Michel´S Lovely Grace - 2

Frederik Børgesen

Capacity Showjumping Center

35,77

0,00

H

 

19,39

0,00

1

11

65

Rain - 2

Trine Svanekjær

Vedbæk Rideklub

38,80

0,00

H

 

19,54

0,00

1

1

90

Skydebanegård´s Amazing Grace - 2

Josephine Johannesen

Rideklubben Falken

37,68

0,00

H

 

20,02

0,00

1

23

21

Fantazy - 2

Helena Guldberg Hoe

Rideklubben Falken

36,05

0,00

H

 

20,15

0,00

1

2

12

Yealand Cirkeline - 2

Monica Tinning

Capacity Showjumping Center

38,34

0,00

H

 

21,70

0,00

1

5

159

Chaplin 69 - 2

Nadja Schütt Deschler

Slangerup-Lynge Rideklub

40,58

0,00

H

 

22,82

0,00

1

20

80

Tantassaig Sandie - 2

Mie Bjerg

Hillerød Sportsrideklub

42,87

0,00

H

 

28,61

0,00

1

10

64

Elmholts Honnet - 2

Josefine Brogaard

Hillerød Sportsrideklub

39,55

0,00

H

 

24,95

4,00

1

19

82

Fabian - 2

Caroline Lebech Pedersen

Team Hedegårdens Rideklub

36,06

4,00

H

22

54

Gribvads Leading Silver - 2

Tanja Rasmussen

Odsherreds Rideklub

38,57

4,00

H

21

136

Munkeborgs Cloudy - 2

Anna Thers

Dragør- Store Magleby Rideklub

38,57

4,00

H

18

70

Technical Mojo (Josh) - 2

Christel  Bager

Øresundskystens Rideklub

43,50

4,00

H

9

134

Ræveskiftets Nardi - 2

Emilie Schwartz Hansen

Barthahus Rideklub

49,01

4,00

H

7

2

Lille Chief - 2

Sarah Hammer

Fredensborg-Humlebæk Sportsrideklub

42,00

8,00

H

3

139

Carlo - 2

Amanda Werchmeister

Helsinge Rideklub

44,88

8,00

H

12

19

Apollo - 2

Anja Løhmann

Albertslund Rideklub

68,05

16,00

H

Diskvalificeret

15

27

Sylvester - 2

Amanda Gether Lund

Gentofte Rideklub

H

Diskvalificeret

4

155

Berg Charlotte (Fantasia) - 2

Amanda Olsen

Ørnebjerg Køre- Og Rideforening

H

Top | Retur*** DRF v.2.0.7.1 - 2010 ***


Resultatliste
Helsinge Rideklub

DRF 2010-SLR Pony Spring April 2010
10/04/2010 - 11/04/2010


2LB2** Springning Ponyer - C
LB2** - Kat I

Antal plac.: 8Metode: B4
Dotering: 300, 250, 200, 150, 125Tempo: 275

Dommere:C: Tom Nielsen

 
 

Plac

Startnr

Stævnenr

Hest

Rytter

Klub

Resultat

Tid

Fejl

Runde

1

12

22

Magic Rose - 1

Helena Guldberg Hoe

Rideklubben Falken

33,88

0,00

H

 

17,61

0,00

1

2

32

15

Winnetou - 1

Kiaya I. Kieldsen

Karlslunde Rideklub

35,79

0,00

H

 

18,23

0,00

1

3

4

149

Nørlunds Kentucky - 1

Anders Svane Knudsen

Rideklubben Falken

39,39

0,00

H

 

20,13

0,00

1

4

25

6

Kiowa 006 - 1

Alberte Maj Bartram

Barthahus Rideklub

37,74

0,00

H

 

20,21

0,00

1

5

20

148

Irish Entertainer - 1

Anders Svane Knudsen

Rideklubben Falken

41,06

0,00

H

 

20,40

0,00

1

6

19

86

Rahscanlon Lad - 1

Hannah Herskind

Øresundskystens Rideklub

38,99

0,00

H

 

20,52

0,00

1

7

2

75

Cappucino - 1

Sofie Rosendal  Mortensen

Vallø Sportsrideklub

38,73

0,00

H

 

22,14

0,00

1

8

5

59

Red Ocean - 1

Kia Lønskov

Slangerup-Lynge Rideklub

36,59

0,00

H

 

22,30

0,00

1

9

160

Nick - 1

Nadja Schütt Deschler

Slangerup-Lynge Rideklub

38,68

0,00

H

 

22,40

0,00

1

3

140

Sandy - 1

Maya Elsborg Galon

Stutsborg Rideklub

39,70

0,00

H

 

24,71

0,00

1

27

141

Bøgelunds O´Conner - 1

Liv Møller

Hørsholm Rideklub af 2003

39,83

0,00

H

 

26,88

0,00

1

18

1

Simply Sensational - 1

Caroline Emilie Ringgren

Øresundskystens Rideklub

40,08

0,00

H

 

29,67

0,00

1

26

42

Jolly Jumper - 1

Alberte Bidstrup

Slangerup-Lynge Rideklub

35,19

0,00

H

 

19,79

4,00

1

24

53

Bailey - 1

Tanja Rasmussen

Odsherreds Rideklub

36,68

0,00

H

 

22,52

4,00

1

28

44

Sligo Choice - 1

Julie Løvenskjold

Nordsjællands Sportsrideklub

38,08

0,00

H

 

36,90

4,00

1

17

25

Milton Express - 1

Sofie Poulsen

Holmegårdens Rideklub

37,36

4,00

H

14

8

Stauslykke´S Vincent - 1

Caroline Corfitzen

Karlslunde Rideklub

38,52

4,00

H

10

170

Lisnacappagh Lady Grey - 1

Rikke Louise Kjær Knudsen

Slangerup-Lynge Rideklub

40,69

4,00

H

8

83

Denver - 1

Sofie Christensen

Sportsrideklubben

40,83

4,00

H

31

20

Oberst - 1

Anja Løhmann

Albertslund Rideklub

41,87

4,00

H

7

41

Jetse - 1

Alberte Bidstrup

Slangerup-Lynge Rideklub

47,52

4,00

H

1

135

Cappagh Cloud - 1

Louise Kristensen

Slangerup-Lynge Rideklub

48,61

4,00

H

6

23

Pablo John Halifax - 1

Ameli Loft Andersen

Holte Ride-Klub

53,94

4,00

H

22

76

Don Leon - 1

Cristoffer Nerving Møllekær

Næstved Sportsrideklub

57,83

5,00

H

13

91

Jolanda - 1

Pernille Lysgaard Andersen

Holmegårdens Rideklub

46,04

8,00

H

29

131

Asgogårds Dusty - 1

Sophie Kastberg

Slangerup-Lynge Rideklub

49,64

12,00

H

23

7

Beauty Butterfly-Flip - 1

Cathrine Corfitzen

Karlslunde Rideklub

54,24

12,00

H

16

14

Tiger Woods - 1

Anna Caroline la Cour Häggblom

Øresundskystens Rideklub

69,35

16,00

H

11

60

Double Duffy - 1

Oliver Skjøt

Odsherreds Rideklub

77,96

18,00

H

Diskvalificeret

30

18

Strejfer - 1

Cecilia V. Jacobsen

Slangerup-Lynge Rideklub

H

Diskvalificeret

21

28

Decision - 1

Amanda Gether Lund

Gentofte Rideklub

H

Top | Retur*** DRF v.2.0.7.1 - 2010 ***


Resultatliste
Helsinge Rideklub

DRF 2010-SLR Pony Spring April 2010
10/04/2010 - 11/04/2010


3LA2** Springning Ponyer - A
LA2** - kat III

Antal plac.: 5Metode: B4
Dotering: 350, 250, 225, 200, 150Tempo: 300

Dommere:C: David Jacobsohn

 
 

Plac

Startnr

Stævnenr

Hest

Rytter

Klub

Resultat

Tid

Fejl

Runde

1

11

79

Mystery Man - 3

Amalie Christiane Sophie Rosenkrantz

Stutsborg Rideklub

40,24

0,00

H

 

25,32

0,00

1

2

12

93

Korreborg´s Joachim - 3

Anne Kristine Rie Truelsen

Capacity Showjumping Center

38,90

0,00

H

 

27,07

0,00

1

3

19

103

Destiny - 3

Julie Louise Randrup

Rideklubben Falken

34,92

0,00

H

 

27,18

0,00

1

4

10

101

Whitney - 3

Julie Louise Randrup

Rideklubben Falken

35,63

0,00

H

 

27,63

0,00

1

5

14

150

Yellow Star - 3

Andreas Holm

Rideklubben Frederiksborg

39,52

0,00

H

 

28,01

0,00

1

8

96

Tricky-Boy - 3

Benedikte Rie Truelsen

Capacity Showjumping Center

40,05

0,00

H

 

28,63

0,00

1

2

137

Tarzan - 3

Felicia Majdahl Nielsen

Fladså-Rideklub

38,64

0,00

H

 

29,56

0,00

1

6

125

Dorthealyst Ballerina - 3

Benedikte Rie Truelsen

Capacity Showjumping Center

40,54

0,00

H

 

30,89

0,00

1

7

47

Fidi (Ei) - 3

Pernille Christiansen

Slangerup-Lynge Rideklub

40,36

0,00

H

 

31,36

0,00

1

20

94

Hks.Dk Working Girl(Miss Only) - 3

Anne Kristine Rie Truelsen

Capacity Showjumping Center

41,09

0,00

H

 

31,97

0,00

1

1

40

Daysie - 3

Isabella R. Børgesen

Capacity Showjumping Center

41,88

0,00

H

 

34,34

0,00

1

13

36

Rævhalegårds Snowstar - 3

Mette Marie Kjær Knudsen

Slangerup-Lynge Rideklub

37,35

0,00

H

 

35,38

0,00

1

17

98

Zoffi - 3

Josefine Folman Bach

Rideklubben Falken

39,54

0,00

H

 

36,13

0,00

1

16

46

Edelweis Fido - 3

Pernille Christiansen

Slangerup-Lynge Rideklub

39,53

0,00

H

 

28,46

4,00

1

15

99

Buster - 3

Benedikte Rie Truelsen

Capacity Showjumping Center

39,48

0,00

H

 

29,11

4,00

1

18

56

Magic Alona (Alona) - 3

Sia Freck Kolby

Rideklubben Falken

30,16

0,00

H

 

35,34

8,00

1

Diskvalificeret

4

55

In Joy - 3

Sia Freck Kolby

Rideklubben Falken

36,77

0,00

H

 

Diskvalificeret

1

Diskvalificeret

3

92

Riwerstown Blonde - 3

Anne Kristine Rie Truelsen

Capacity Showjumping Center

41,74

0,00

H

 

Diskvalificeret

1

9

151

Emdegårdens Hercules - 3

Alexandra Holm

Rideklubben Frederiksborg

53,92

10,00

H

Diskvalificeret

5

97

Trixi - 3

Josefine Folman Bach

Rideklubben Falken

H

Top | Retur*** DRF v.2.0.7.1 - 2010 ***


Resultatliste
Helsinge Rideklub

DRF 2010-SLR Pony Spring April 2010
10/04/2010 - 11/04/2010


3LA2** Springning Ponyer - B
LA2** - Kat II

Antal plac.: 7Metode: B4
Dotering: 350, 250, 225, 200, 150Tempo: 300

Dommere:C: David Jacobsohn

 
 

Plac

Startnr

Stævnenr

Hest

Rytter

Klub

Resultat

Tid

Fejl

Runde

1

8

87

Kiltormer Pride - 2

Hannah Herskind

Øresundskystens Rideklub

36,57

0,00

H

 

24,20

0,00

1

2

20A

49

Ballylough Lad - 2

Natasha Moberg

Tattersall Pony Rideklub

37,31

0,00

H

 

25,33

0,00

1

3

4

34

Kissba - 2

Rikke Louise Kjær Knudsen

Slangerup-Lynge Rideklub

38,38

0,00

H

 

25,96

0,00

1

4

19

72

Misty - 2

Clara Lier Koppelhus

Capacity Showjumping Center

34,02

0,00

H

 

26,42

0,00

1

5

5

146

Indiana - 2

Elisabeth Eliesen

Slangerup-Lynge Rideklub

36,09

0,00

H

 

26,91

0,00

1

6

21

95

Zenta - 2

Anne Kristine Rie Truelsen

Capacity Showjumping Center

39,06

0,00

H

 

27,67

0,00

1

6

13

88

Lulle - 2

Camilla Mie Hørsholt

Nordøstsjællands Rideklub

41,60

0,00

H

 

27,67

0,00

1

31

61

Pacer - 2

Kathrine Holm Glæsel

Nordsjællands Sportsrideklub

30,51

0,00

H

 

29,03

0,00

1

9

69

Domenique - 2

Nanna Eskestad

Nordsjællands Sportsrideklub

39,45

0,00

H

 

30,22

0,00

1

12

74

Pepita - 2

Annemette Jonasen

Værløse Rideklub

36,76

0,00

H

 

31,93

0,00

1

10

159

Chaplin 69 - 2

Nadja Schütt Deschler

Slangerup-Lynge Rideklub

38,15

0,00

H

 

32,66

0,00

1

27

100

Dromard Snowdrop - 2

Benedikte Rie Truelsen

Capacity Showjumping Center

40,81

0,00

H

 

32,78

0,00

1

20

126

Langmarksgaards Apollon - 2

Rikke Louise Kjær Knudsen

Slangerup-Lynge Rideklub

32,03

0,00

H

 

32,83

0,00

1

11

63

Imke - 2

Katarina Kristensen

Barthahus Rideklub

38,43

0,00

H

 

35,15

0,00

1

1

108

Laguna - 2

Sidsel Nørlev

Sportsrideklubben Vallensbæk

37,88

0,00

H

 

35,37

0,00

1

26

70

Technical Mojo (Josh) - 2

Christel  Bager

Øresundskystens Rideklub

34,82

0,00

H

 

37,01

0,00

1

3

38

Michel´S Lovely Grace - 2

Frederik Børgesen

Capacity Showjumping Center

30,06

0,00

H

 

43,69

0,00

1

29

68

Karlien - 2

Nanna Eskestad

Nordsjællands Sportsrideklub

36,94

0,00

H

 

35,63

4,00

1

17

80

Tantassaig Sandie - 2

Mie Bjerg

Hillerød Sportsrideklub

34,84

0,00

H

 

43,91

4,00

1

2

48

Filou Van De Delthoeve - 2

Natasha Moberg

Tattersall Pony Rideklub

41,27

0,00

H

 

47,60

4,00

1

14

65

Rain - 2

Trine Svanekjær

Vedbæk Rideklub

37,41

0,00

H

 

50,47

4,00

1

24

37

Merry Music - 2

Martha Søgård Hansen

Rideklubben Falken

30,35

4,00

H

6

45

Cirkeline - 2

Michelle Tiedebøhl

Ørnebjerg Køre- Og Rideforening

34,53

4,00

H

25

54

Gribvads Leading Silver - 2

Tanja Rasmussen

Odsherreds Rideklub

38,31

4,00

H

18

64

Elmholts Honnet - 2

Josefine Brogaard

Hillerød Sportsrideklub

39,80

4,00

H

22

89

Milan - 2

Camilla Mie Hørsholt

Nordøstsjællands Rideklub

41,01

4,00

H

28

67

Holbøllgårds Felantine - 2

Julie Rafn Hansen

Nordsjællands Sportsrideklub

47,92

8,00

H

16

90

Skydebanegård´s Amazing Grace - 2

Josephine Johannesen

Rideklubben Falken

51,83

17,00

H

Top | Retur*** DRF v.2.0.7.1 - 2010 ***


Resultatliste
Helsinge Rideklub

DRF 2010-SLR Pony Spring April 2010
10/04/2010 - 11/04/2010


3LA2** Springning Ponyer - C
LA2** - Kat I

Antal plac.: 9Metode: B4
Dotering: 350, 250, 225, 200, 150Tempo: 300

Dommere:C: David Jacobsohn

 
 

Plac

Startnr

Stævnenr

Hest

Rytter

Klub

Resultat

Tid

Fejl

Runde

1

29

84

Magic Avion - 1

Ida Mai Jørgensen

Helsinge Rideklub

39,01

0,00

H

 

32,88

0,00

1

2

10

52

Indiana Rose - 1

Camilla Vincents

Helsinge Rideklub

36,63

0,00

H

 

36,30

0,00

1

3

30

43

Touch Of Excess - 1

Melissa Fobian

Hillerød Sportsrideklub

37,64

0,00

H

 

37,43

0,00

1

4

14

106

Fuglekildes Cassandra - 1

Signe Marie Kolbe

Sportsrideklubben

34,43

0,00

H

 

40,63

0,00

1

5

21

30

Cassiopeia - 1

Amanda Kielgast

Hillerød Sportsrideklub

32,57

0,00

H

 

42,19

0,00

1

6

5

60

Double Duffy - 1

Oliver Skjøt

Odsherreds Rideklub

39,98

0,00

H

 

48,39

0,00

1

7

7

78

Spoogie - 1

Helene Lorents Steen

Aagaardens Rideklub

36,99

0,00

H

 

31,84

4,00

1

8

11

57

Nygaards Quando - 1

Julie Aagaard

Hillerød Sportsrideklub

38,61

0,00

H

 

33,68

4,00

1

9

9

157

Irish Sonny - 1

Anna Oddershede Okkels

Slangerup-Lynge Rideklub

39,42

0,00

H

 

35,23

4,00

1

-1

141

Bøgelunds O´Conner - 1

Liv Møller

Hørsholm Rideklub af 2003

38,40

0,00

H

 

35,71

4,00

1

15

85

Maglebjergs Miss Heaven - 1

Christina Schwartz Hansen

Barthahus Rideklub

32,51

0,00

H

 

37,09

4,00

1

12

170

Lisnacappagh Lady Grey - 1

Rikke Louise Kjær Knudsen

Slangerup-Lynge Rideklub

30,70

0,00

H

 

41,15

4,00

1

22

86

Rahscanlon Lad - 1

Hannah Herskind

Øresundskystens Rideklub

39,27

0,00

H

 

41,83

4,00

1

2

145

Ballycullen Lass - 1

Julie Rafn Hansen

Nordsjællands Sportsrideklub

33,14

0,00

H

 

45,48

4,00

1

31

51

Principal´S Playmate - 1

Camilla Vincents

Helsinge Rideklub

66,38

0,00

H

 

37,96

8,00

1

32

76

Don Leon - 1

Cristoffer Nerving Møllekær

Næstved Sportsrideklub

31,55

4,00

H

19

42

Jolly Jumper - 1

Alberte Bidstrup

Slangerup-Lynge Rideklub

32,10

4,00

H

3

73

Dandy 446 - 1

Cecilie Reich

Nordsjællands Sportsrideklub

33,51

4,00

H

16

50

Mr. Nicknack - 1

Natasha Moberg

Tattersall Pony Rideklub

34,01

4,00

H

27

83

Denver - 1

Sofie Christensen

Sportsrideklubben

34,48

4,00

H

17

77

Gracia Boy - 1

Cristoffer Nerving Møllekær

Næstved Sportsrideklub

36,26

4,00

H

34

75

Cappucino - 1

Sofie Rosendal  Mortensen

Vallø Sportsrideklub

37,23

4,00

H

25

102

Brady - 1

Julie Louise Randrup

Rideklubben Falken

37,67

4,00

H

28

104

Mørkbak´s Doth - 1

Caroline Utzon-Rødbro

Sportsrideklubben

38,27

4,00

H

18

71

Sure Sailing - 1

Christel  Bager

Øresundskystens Rideklub

38,54

4,00

H

33

148

Irish Entertainer - 1

Anders Svane Knudsen

Rideklubben Falken

39,44

4,00

H

23

160

Nick - 1

Nadja Schütt Deschler

Slangerup-Lynge Rideklub

42,38

4,00

H

20

66

Kalhaves Deshabell - 1

Caroline Salling

Odsherreds Rideklub

43,25

4,00

H

4

91

Jolanda - 1

Pernille Lysgaard Andersen

Holmegårdens Rideklub

30,97

8,00

H

6

29

Miss Dondy - 1

Amanda Kielgast

Hillerød Sportsrideklub

31,74

8,00

H

26

53

Bailey - 1

Tanja Rasmussen

Odsherreds Rideklub

43,22

8,00

H

1

41

Jetse - 1

Alberte Bidstrup

Slangerup-Lynge Rideklub

30,22

12,00

H

8

62

Jarl - 1

Kathrine Holm Glæsel

Nordsjællands Sportsrideklub

30,80

12,00

H

13

59

Red Ocean - 1

Kia Lønskov

Slangerup-Lynge Rideklub

45,67

12,00

H

Diskvalificeret

24

44

Sligo Choice - 1

Julie Løvenskjold

Nordsjællands Sportsrideklub

H

Top | Retur*** DRF v.2.0.7.1 - 2010 ***


Resultatliste
Helsinge Rideklub

DRF 2010-SLR Pony Spring April 2010
10/04/2010 - 11/04/2010


4MB2** Springning Ponyer - A
MB2** - kat III

Antal plac.: 4Metode: A
Dotering: 400, 300, 250, 200, 150Tempo: 300

Dommere:C: David Jacobsohn

 
 

Plac

Startnr

Stævnenr

Hest

Rytter

Klub

Resultat

Tid

Fejl

Runde

1

4

103

Destiny - 3

Julie Louise Randrup

Rideklubben Falken

48,34

0,00

H

2

14

101

Whitney - 3

Julie Louise Randrup

Rideklubben Falken

51,21

0,00

H

3

9

79

Mystery Man - 3

Amalie Christiane Sophie Rosenkrantz

Stutsborg Rideklub

53,97

0,00

H

4

2

98

Zoffi - 3

Josefine Folman Bach

Rideklubben Falken

57,06

0,00

H

15

93

Korreborg´s Joachim - 3

Anne Kristine Rie Truelsen

Capacity Showjumping Center

60,06

0,00

H

12

96

Tricky-Boy - 3

Benedikte Rie Truelsen

Capacity Showjumping Center

60,20

0,00

H

1

92

Riwerstown Blonde - 3

Anne Kristine Rie Truelsen

Capacity Showjumping Center

62,76

0,00

H

10

46

Edelweis Fido - 3

Pernille Christiansen

Slangerup-Lynge Rideklub

71,75

0,00

H

7

127

The Name´s Murphy - 3

Melissa Fobian

Hillerød Sportsrideklub

60,16

4,00

H

11

97

Trixi - 3

Josefine Folman Bach

Rideklubben Falken

61,84

4,00

H

8

94

Hks.Dk Working Girl(Miss Only) - 3

Anne Kristine Rie Truelsen

Capacity Showjumping Center

74,55

4,00

H

5

151

Emdegårdens Hercules - 3

Alexandra Holm

Rideklubben Frederiksborg

94,45

19,00

H

Diskvalificeret

13

55

In Joy - 3

Sia Freck Kolby

Rideklubben Falken

H

Diskvalificeret

3

56

Magic Alona (Alona) - 3

Sia Freck Kolby

Rideklubben Falken

H

Diskvalificeret

6

137

Tarzan - 3

Felicia Majdahl Nielsen

Fladså-Rideklub

H

Top | Retur*** DRF v.2.0.7.1 - 2010 ***


Resultatliste
Helsinge Rideklub

DRF 2010-SLR Pony Spring April 2010
10/04/2010 - 11/04/2010


4MB2** Springning Ponyer - B
MB2** - Kat II

Antal plac.: 4Metode: A
Dotering: 400, 300, 250, 200, 150Tempo: 300

Dommere:C: David Jacobsohn

 
 

Plac

Startnr

Stævnenr

Hest

Rytter

Klub

Resultat

Tid

Fejl

Runde

1

11

126

Langmarksgaards Apollon - 2

Rikke Louise Kjær Knudsen

Slangerup-Lynge Rideklub

52,87

0,00

H

2

5

128

Golden Lady - 2

Mikkel Rasmussen

Aagerupgård Sportsrideklub

61,19

0,00

H

3

6

67

Holbøllgårds Felantine - 2

Julie Rafn Hansen

Nordsjællands Sportsrideklub

62,79

0,00

H

4

13

95

Zenta - 2

Anne Kristine Rie Truelsen

Capacity Showjumping Center

53,08

4,00

H

9

63

Imke - 2

Katarina Kristensen

Barthahus Rideklub

62,40

4,00

H

1

48

Filou Van De Delthoeve - 2

Natasha Moberg

Tattersall Pony Rideklub

52,25

8,00

H

4

88

Lulle - 2

Camilla Mie Hørsholt

Nordøstsjællands Rideklub

67,39

8,00

H

8

105

Donkey Kong - 2

Line Lehnshøj

Ringsted Sports Rideklub

80,11

8,00

H

0

100

Dromard Snowdrop - 2

Benedikte Rie Truelsen

Capacity Showjumping Center

80,84

8,00

H

12

49

Ballylough Lad - 2

Natasha Moberg

Tattersall Pony Rideklub

56,67

16,00

H

Diskvalificeret

3

61

Pacer - 2

Kathrine Holm Glæsel

Nordsjællands Sportsrideklub

H

Top | Retur*** DRF v.2.0.7.1 - 2010 ***


Resultatliste
Helsinge Rideklub

DRF 2010-SLR Pony Spring April 2010
10/04/2010 - 11/04/2010


4MB2** Springning Ponyer - C
MB2** - Kat I

Antal plac.: 5Metode: A
Dotering: 400, 300, 250, 200, 150Tempo: 300

Dommere:C: David Jacobsohn

 
 

Plac

Startnr

Stævnenr

Hest

Rytter

Klub

Resultat

Tid

Fejl

Runde

1

5

43

Touch Of Excess - 1

Melissa Fobian

Hillerød Sportsrideklub

56,01

0,00

H

2

13

62

Jarl - 1

Kathrine Holm Glæsel

Nordsjællands Sportsrideklub

57,64

0,00

H

3

3

30

Cassiopeia - 1

Amanda Kielgast

Hillerød Sportsrideklub

60,73

0,00

H

4

17

157

Irish Sonny - 1

Anna Oddershede Okkels

Slangerup-Lynge Rideklub

63,69

0,00

H

5

19

85

Maglebjergs Miss Heaven - 1

Christina Schwartz Hansen

Barthahus Rideklub

64,00

0,00

H

1

77

Gracia Boy - 1

Cristoffer Nerving Møllekær

Næstved Sportsrideklub

66,27

0,00

H

8

106

Fuglekildes Cassandra - 1

Signe Marie Kolbe

Sportsrideklubben

63,11

4,00

H

15

52

Indiana Rose - 1

Camilla Vincents

Helsinge Rideklub

63,21

4,00

H

2

145

Ballycullen Lass - 1

Julie Rafn Hansen

Nordsjællands Sportsrideklub

66,69

4,00

H

11

50

Mr. Nicknack - 1

Natasha Moberg

Tattersall Pony Rideklub

71,63

4,00

H

9

84

Magic Avion - 1

Ida Mai Jørgensen

Helsinge Rideklub

60,56

8,00

H

14

71

Sure Sailing - 1

Christel  Bager

Øresundskystens Rideklub

64,78

8,00

H

16

73

Dandy 446 - 1

Cecilie Reich

Nordsjællands Sportsrideklub

76,09

8,00

H

10

57

Nygaards Quando - 1

Julie Aagaard

Hillerød Sportsrideklub

79,12

8,00

H

6

104

Mørkbak´s Doth - 1

Caroline Utzon-Rødbro

Sportsrideklubben

65,31

12,00

H

12

66

Kalhaves Deshabell - 1

Caroline Salling

Odsherreds Rideklub

83,25

12,00

H

-1

51

Principal´S Playmate - 1

Camilla Vincents

Helsinge Rideklub

100,06

17,00

H

Diskvalificeret

18

29

Miss Dondy - 1

Amanda Kielgast

Hillerød Sportsrideklub

H

Diskvalificeret

7

102

Brady - 1

Julie Louise Randrup

Rideklubben Falken

H

Top | Retur*** DRF v.2.0.7.1 - 2010 ***


Resultatliste
Helsinge Rideklub

DRF 2010-SLR Pony Spring April 2010
10/04/2010 - 11/04/2010


5LB2** Springning Ponyer - A
LB2** - Kat III

Antal plac.: 4Metode: B4
Dotering: 300, 250, 225, 200, 150Tempo: 275

Dommere:C: David Jacobsohn

 
 

Plac

Startnr

Stævnenr

Hest

Rytter

Klub

Resultat

Tid

Fejl

Runde

1

11

111

Mexi - 3

Pernille Christiansen

Slangerup-Lynge Rideklub

48,46

0,00

H

 

25,51

0,00

1

2

10

179

E.T. Starmover - 3

Cecilie Nathalie Schack Lord

Stutsborg Rideklub

50,30

0,00

H

 

32,22

0,00

1

3

1

180

Eskehøjgaards Rumle - 3

Cecilie Nathalie Schack Lord

Stutsborg Rideklub

51,91

0,00

H

 

32,70

0,00

1

4

7

13

Moonlight Dancer - 3

Trine Ekberg Larsen

Darupgaards Rideklub

51,53

0,00

H

 

33,10

0,00

1

Diskvalificeret

6

24

Indian Moon - 3

Amalie Boye-Møller

Rideklubben Frederiksborg

46,87

0,00

H

 

Diskvalificeret

1

3

171

Zitrus - 3

Anna Victoria Weilsby

Hillerød Sportsrideklub

54,42

4,00

H

5

167

Henry - 3

Elvira Pitzner

Holmegårdens Rideklub

63,40

4,00

H

9

40

Daysie - 3

Isabella R. Børgesen

Capacity Showjumping Center

63,77

4,00

H

2

47

Fidi (Ei) - 3

Pernille Christiansen

Slangerup-Lynge Rideklub

66,13

4,00

H

4

10

Willow Lord - 3

Emma Groot

Sportsrideklubben Petersborg

64,49

12,00

H

Diskvalificeret

8

124

Tristan - 3

Line Debes Bruun

Ørnebjerg Køre- Og Rideforening

H

Top | Retur*** DRF v.2.0.7.1 - 2010 ***


Resultatliste
Helsinge Rideklub

DRF 2010-SLR Pony Spring April 2010
10/04/2010 - 11/04/2010


5LB2** Springning Ponyer - B
LB2** - kat II

Antal plac.: 5Metode: B4
Dotering: 300, 250, 225, 200, 150Tempo: 275

Dommere:C: David Jacobsohn

 
 

Plac

Startnr

Stævnenr

Hest

Rytter

Klub

Resultat

Tid

Fejl

Runde

1

15

16

Floris - 2

Natasha Wöhliche

Slangerup-Lynge Rideklub

49,43

0,00

H

 

23,64

0,00

1

2

3

146

Indiana - 2

Elisabeth Eliesen

Slangerup-Lynge Rideklub

47,81

0,00

H

 

24,26

0,00

1

3

2

5

Sig´S Jeanne D´Arc - 2

Emma Victoria Garnell

Nordsjællands Sportsrideklub

44,56

0,00

H

 

26,68

0,00

1

4

8

70

Technical Mojo (Josh) - 2

Christel  Bager

Øresundskystens Rideklub

49,63

0,00

H

 

26,70

0,00

1

5

7

21

Fantazy - 2

Helena Guldberg Hoe

Rideklubben Falken

41,99

0,00

H

 

27,45

0,00

1

10

136

Munkeborgs Cloudy - 2

Anna Thers

Dragør- Store Magleby Rideklub

43,25

0,00

H

 

27,58

0,00

1

14

116

Nyholms Sinatra - 2

Nicole Strøyer

Sorø Sportsrideklub af 1992

41,56

0,00

H

 

28,19

0,00

1

18

115

Ll. Sludekildes Faust - 2

Johanne Hatorp Hjortlund

Hesselrød Rideklub

42,53

0,00

H

 

28,38

0,00

1

1

68

Karlien - 2

Nanna Eskestad

Nordsjællands Sportsrideklub

51,76

0,00

H

 

29,33

0,00

1

6

114

Orichid´S Nepal - 2

Sascha Wulff Dileng

Grønholt Sportsrideklub

46,12

0,00

H

 

33,32

0,00

1

9

90

Skydebanegård´s Amazing Grace - 2

Josephine Johannesen

Rideklubben Falken

43,07

0,00

H

 

27,19

4,00

1

17

133

Stendyssen´S Jappeloup - 2

Rebecca Faurskov

Rideklubben Falken

41,06

0,00

H

 

27,95

4,00

1

11

134

Ræveskiftets Nardi - 2

Emilie Schwartz Hansen

Barthahus Rideklub

62,09

4,00

H

Diskvalificeret

13

65

Rain - 2

Trine Svanekjær

Vedbæk Rideklub

H

Diskvalificeret

12

26

Silas - 2

Frederikke Lorents Steen

Aagaardens Rideklub

H

Opgivet

5

152

Black Boy - 1

Frederikke Kaad

Stutsborg Rideklub

H

Diskvalificeret

16

155

Berg Charlotte (Fantasia) - 2

Amanda Olsen

Ørnebjerg Køre- Og Rideforening

H

Diskvalificeret

20

166

Csillag

Elvira Pitzner

Holmegårdens Rideklub

H

Diskvalificeret

4

168

Jolanda - 2

Asta S. Rasmussen

Birkerød Rideforening

H

Top | Retur*** DRF v.2.0.7.1 - 2010 ***


Resultatliste
Helsinge Rideklub

DRF 2010-SLR Pony Spring April 2010
10/04/2010 - 11/04/2010


5LB2** Springning Ponyer - C
LB2** - kat I

Antal plac.: 6Metode: B4
Dotering: 300, 250, 225, 200, 150Tempo: 275

Dommere:C: David Jacobsohn

 
 

Plac

Startnr

Stævnenr

Hest

Rytter

Klub

Resultat

Tid

Fejl

Runde

1

15

135

Cappagh Cloud - 1

Louise Kristensen

Slangerup-Lynge Rideklub

44,21

0,00

H

 

27,31

0,00

1

2

4

164

Sanny 45 - 1

Josefine S. Larsen

Nordsjællands Sportsrideklub

49,01

0,00

H

 

28,62

0,00

1

3

20

148

Irish Entertainer - 1

Anders Svane Knudsen

Rideklubben Falken

46,65

0,00

H

 

29,59

0,00

1

4

8

109

Daalin - 1

Alexandra Wiese

Sportsrideklubben Vallensbæk

43,42

0,00

H

 

29,80

0,00

1

5

7

131

Asgogårds Dusty - 1

Sophie Kastberg

Slangerup-Lynge Rideklub

43,82

0,00

H

 

31,04

0,00

1

6

1

177

Carlos Con Diegos - 1

Josephine Harrit

Hesselrød Rideklub

54,19

0,00

H

 

31,19

0,00

1

17

112

Mi Corazón - 1

Katharina Løvstad-Gebauer

Salsmose Sportsrideklub

45,59

0,00

H

 

31,69

0,00

1

13

113

Abner Du Panache - 1

Sascha Wulff Dileng

Grønholt Sportsrideklub

44,61

0,00

H

 

33,72

0,00

1

18

22

Magic Rose - 1

Helena Guldberg Hoe

Rideklubben Falken

39,71

0,00

H

 

25,30

4,00

1

10

160

Nick - 1

Nadja Schütt Deschler

Slangerup-Lynge Rideklub

43,08

0,00

H

 

30,48

4,00

1

3

165

Darling - 1

Emillie Kirstein

Rideklubben Egene

45,87

0,00

H

 

31,52

4,00

1

5

149

Nørlunds Kentucky - 1

Anders Svane Knudsen

Rideklubben Falken

48,59

0,00

H

 

31,70

4,00

1

22

154

Nando - 1

Ann-Sofie Dalsgaard Klausen

Vemmelev Rideklub

40,63

0,00

H

 

37,34

4,00

1

12

76

Don Leon - 1

Cristoffer Nerving Møllekær

Næstved Sportsrideklub

42,96

4,00

H

21

122

Lukas - 1

Thilde Bæk Nielsen

Slangerup-Lynge Rideklub

45,75

4,00

H

16

132

Narzhos - 1

Line Lindholm

Næstved Sportsrideklub

51,61

4,00

H

9

86

Rahscanlon Lad - 1

Hannah Herskind

Øresundskystens Rideklub

58,51

4,00

H

2

41

Jetse - 1

Alberte Bidstrup

Slangerup-Lynge Rideklub

42,11

8,00

H

19

42

Jolly Jumper - 1

Alberte Bidstrup

Slangerup-Lynge Rideklub

46,25

8,00

H

Diskvalificeret

14

1

Simply Sensational - 1

Caroline Emilie Ringgren

Øresundskystens Rideklub

H

Diskvalificeret

6

23

Pablo John Halifax - 1

Ameli Loft Andersen

Holte Ride-Klub

H

Opgivet

11

170

Lisnacappagh Lady Grey - 1

Rikke Louise Kjær Knudsen

Slangerup-Lynge Rideklub

H

Top | Retur*** DRF v.2.0.7.1 - 2010 ***


Resultatliste
Helsinge Rideklub

DRF 2010-SLR Pony Spring April 2010
10/04/2010 - 11/04/2010


6LA2** Springning Ponyer - A
LA2** - kat III

Antal plac.: 4Metode: A
Dotering: 350, 250, 225, 200, 150Tempo: 300

Dommere:C: Tom Nielsen

 
 

Plac

Startnr

Stævnenr

Hest

Rytter

Klub

Resultat

Tid

Fejl

Runde

1

6

10

Willow Lord - 3

Emma Groot

Sportsrideklubben Petersborg

48,33

0,00

H

2

3

93

Korreborg´s Joachim - 3

Anne Kristine Rie Truelsen

Capacity Showjumping Center

48,36

0,00

H

3

11

46

Edelweis Fido - 3

Pernille Christiansen

Slangerup-Lynge Rideklub

49,11

0,00

H

4

2

125

Dorthealyst Ballerina - 3

Benedikte Rie Truelsen

Capacity Showjumping Center

50,67

0,00

H

12

99

Buster - 3

Benedikte Rie Truelsen

Capacity Showjumping Center

51,34

0,00

H

5

111

Mexi - 3

Pernille Christiansen

Slangerup-Lynge Rideklub

53,17

0,00

H

7

92

Riwerstown Blonde - 3

Anne Kristine Rie Truelsen

Capacity Showjumping Center

55,26

0,00

H

8

96

Tricky-Boy - 3

Benedikte Rie Truelsen

Capacity Showjumping Center

55,63

0,00

H

13

94

Hks.Dk Working Girl(Miss Only) - 3

Anne Kristine Rie Truelsen

Capacity Showjumping Center

58,88

0,00

H

10

180

Eskehøjgaards Rumle - 3

Cecilie Nathalie Schack Lord

Stutsborg Rideklub

59,55

0,00

H

4

179

E.T. Starmover - 3

Cecilie Nathalie Schack Lord

Stutsborg Rideklub

60,12

4,00

H

9

40

Daysie - 3

Isabella R. Børgesen

Capacity Showjumping Center

69,82

4,00

H

Diskvalificeret

1

137

Tarzan - 3

Felicia Majdahl Nielsen

Fladså-Rideklub

H

Top | Retur*** DRF v.2.0.7.1 - 2010 ***


Resultatliste
Helsinge Rideklub

DRF 2010-SLR Pony Spring April 2010
10/04/2010 - 11/04/2010


6LA2** Springning Ponyer - B
LA2** - kat II

Antal plac.: 8Metode: A
Dotering: 350, 250, 225, 200, 150Tempo: 300

Dommere:C: Tom Nielsen

 
 

Plac

Startnr

Stævnenr

Hest

Rytter

Klub

Resultat

Tid

Fejl

Runde

1

22

37

Merry Music - 2

Martha Søgård Hansen

Rideklubben Falken

42,54

0,00

H

2

2

175

Midnight Dancer - 2

Marc Christensen

Hundested Sportsrideklub

45,43

0,00

H

3

10

48

Filou Van De Delthoeve - 2

Natasha Moberg

Tattersall Pony Rideklub

47,43

0,00

H

4

31

118

Senta - 2

Andrea Høj

Nordsjællands Sportsrideklub

48,47

0,00

H

5

28

49

Ballylough Lad - 2

Natasha Moberg

Tattersall Pony Rideklub

48,67

0,00

H

6

11

72

Misty - 2

Clara Lier Koppelhus

Capacity Showjumping Center

49,13

0,00

H

7

26

116

Nyholms Sinatra - 2

Nicole Strøyer

Sorø Sportsrideklub af 1992

49,47

0,00

H

8

21

70

Technical Mojo (Josh) - 2

Christel  Bager

Øresundskystens Rideklub

49,50

0,00

H

12

95

Zenta - 2

Anne Kristine Rie Truelsen

Capacity Showjumping Center

50,15

0,00

H

7

161

Smirnoff - 2

Sofie Borggaard

Capacity Showjumping Center

50,39

0,00

H

4

178

Mr Fudge Al A Moy - 2

Cornelia Porsager Hjortshøj

Slangerup-Lynge Rideklub

50,63

0,00

H

15

100

Dromard Snowdrop - 2

Benedikte Rie Truelsen

Capacity Showjumping Center

51,71

0,00

H

20

90

Skydebanegård´s Amazing Grace - 2

Josephine Johannesen

Rideklubben Falken

52,65

0,00

H

6

119

Moyspring - 2

Emma Cathrine Rud Egelund

Capacity Showjumping Center

54,29

0,00

H

24

68

Karlien - 2

Nanna Eskestad

Nordsjællands Sportsrideklub

54,71

0,00

H

25

115

Ll. Sludekildes Faust - 2

Johanne Hatorp Hjortlund

Hesselrød Rideklub

57,87

0,00

H

1

5

Sig´S Jeanne D´Arc - 2

Emma Victoria Garnell

Nordsjællands Sportsrideklub

58,10

0,00

H

32

114

Orichid´S Nepal - 2

Sascha Wulff Dileng

Grønholt Sportsrideklub

59,01

0,00

H

9

65

Rain - 2

Trine Svanekjær

Vedbæk Rideklub

59,94

0,00

H

29

158

Tatoo - 2

Chelina Bonne

Karlslunde Rideklub

59,94

0,00

H

17

108

Laguna - 2

Sidsel Nørlev

Sportsrideklubben Vallensbæk

66,63

0,00

H

14

107

Ponnie - 2

Julie Terkelsen

Nordsjællands Sportsrideklub

57,30

4,00

H

8

69

Domenique - 2

Nanna Eskestad

Nordsjællands Sportsrideklub

58,62

4,00

H

27

87

Kiltormer Pride - 2

Hannah Herskind

Øresundskystens Rideklub

69,57

4,00

H

3

173

Loreto - 2

Mathias Hemmer Christensen

Slangerup-Lynge Rideklub

78,32

4,00

H

19

34

Kissba - 2

Rikke Louise Kjær Knudsen

Slangerup-Lynge Rideklub

53,22

8,00

H

16

39

Likely Choice - 2

Frederik Børgesen

Capacity Showjumping Center

68,37

12,00

H

23

74

Pepita - 2

Annemette Jonasen

Værløse Rideklub

76,99

12,00

H

Diskvalificeret

5

168

Jolanda - 2

Asta S. Rasmussen

Birkerød Rideforening

H

Diskvalificeret

18

45

Cirkeline - 2

Michelle Tiedebøhl

Ørnebjerg Køre- Og Rideforening

H

Diskvalificeret

13

152

Black Boy - 1

Frederikke Kaad

Stutsborg Rideklub

H

Top | Retur*** DRF v.2.0.7.1 - 2010 ***


Resultatliste
Helsinge Rideklub

DRF 2010-SLR Pony Spring April 2010
10/04/2010 - 11/04/2010


6LA2** Springning Ponyer - C
LA2** Kat I

Antal plac.: 9Metode: A
Dotering: 350, 250, 225, 200, 150Tempo: 300

Dommere:C: Tom Nielsen

 
 

Plac

Startnr

Stævnenr

Hest

Rytter

Klub

Resultat

Tid

Fejl

Runde

1

22

50

Mr. Nicknack - 1

Natasha Moberg

Tattersall Pony Rideklub

47,96

0,00

H

2

16

85

Maglebjergs Miss Heaven - 1

Christina Schwartz Hansen

Barthahus Rideklub

51,38

0,00

H

3

3

169

Legavallons Quick Silver - 1

Louise Dahl

Rideklubben Egene

52,73

0,00

H

4

8

43

Touch Of Excess - 1

Melissa Fobian

Hillerød Sportsrideklub

53,32

0,00

H

5

4

58

Play Misty For Me - 1

Isabella Linnet

Sportsrideklubben

53,74

0,00

H

6

7

157

Irish Sonny - 1

Anna Oddershede Okkels

Slangerup-Lynge Rideklub

54,56

0,00

H

7

27

78

Spoogie - 1

Helene Lorents Steen

Aagaardens Rideklub

56,34

0,00

H

8

33

122

Lukas - 1

Thilde Bæk Nielsen

Slangerup-Lynge Rideklub

56,64

0,00

H

9

26

77

Gracia Boy - 1

Cristoffer Nerving Møllekær

Næstved Sportsrideklub

58,46

0,00

H

1

91

Jolanda - 1

Pernille Lysgaard Andersen

Holmegårdens Rideklub

59,53

0,00

H

11

86

Rahscanlon Lad - 1

Hannah Herskind

Øresundskystens Rideklub

60,45

0,00

H

20

162

Pikant V. - 1

Emile Louis Hartmann

Nordsjællands Sportsrideklub

67,24

0,00

H

30

83

Denver - 1

Sofie Christensen

Sportsrideklubben

48,09

4,00

H

6

164

Sanny 45 - 1

Josefine S. Larsen

Nordsjællands Sportsrideklub

52,15

4,00

H

32

148

Irish Entertainer - 1

Anders Svane Knudsen

Rideklubben Falken

53,78

4,00

H

23

117

Bæklunds Arquette - 1

Julie Friis

Karlslunde Rideklub

54,00

4,00

H

19

170

Lisnacappagh Lady Grey - 1

Rikke Louise Kjær Knudsen

Slangerup-Lynge Rideklub

59,03

4,00

H

28

112

Mi Corazón - 1

Katharina Løvstad-Gebauer

Salsmose Sportsrideklub

61,75

4,00

H

21

121

Sunshine - 1

Natalie Sam

Capacity Showjumping Center

63,49

4,00

H

31

110

Borrebjerg´s Mermaid - 1

Alexandra Wiese

Sportsrideklubben Vallensbæk

71,80

4,00

H

14

113

Abner Du Panache - 1

Sascha Wulff Dileng

Grønholt Sportsrideklub

72,91

4,00

H

17

160

Nick - 1

Nadja Schütt Deschler

Slangerup-Lynge Rideklub

57,56

8,00

H

25

41

Jetse - 1

Alberte Bidstrup

Slangerup-Lynge Rideklub

59,03

8,00

H

2

174

Gucci - 1

Sørine Skov Kruse

Sportsrideklubben

60,00

8,00

H

10

71

Sure Sailing - 1

Christel  Bager

Øresundskystens Rideklub

61,51

8,00

H

24

73

Dandy 446 - 1

Cecilie Reich

Nordsjællands Sportsrideklub

80,43

8,00

H

13

42

Jolly Jumper - 1

Alberte Bidstrup

Slangerup-Lynge Rideklub

72,91

12,00

H

12

76

Don Leon - 1

Cristoffer Nerving Møllekær

Næstved Sportsrideklub

92,65

23,00

H

Diskvalificeret

9

23

Pablo John Halifax - 1

Ameli Loft Andersen

Holte Ride-Klub

H

Diskvalificeret

29

29

Miss Dondy - 1

Amanda Kielgast

Hillerød Sportsrideklub

H

Diskvalificeret

34

154

Nando - 1

Ann-Sofie Dalsgaard Klausen

Vemmelev Rideklub

H

Diskvalificeret

15

123

Barbie Girl - 1

Trine Carden

Aagaardens Rideklub

H

Diskvalificeret

5

165

Darling - 1

Emillie Kirstein

Rideklubben Egene

H

Diskvalificeret

18

109

Daalin - 1

Alexandra Wiese

Sportsrideklubben Vallensbæk

H

Top | Retur*** DRF v.2.0.7.1 - 2010 ***


Resultatliste
Helsinge Rideklub

DRF 2010-SLR Pony Spring April 2010
10/04/2010 - 11/04/2010


7MB2** Springning Ponyer - A
MB2** - kat III

Antal plac.: 3Metode: B4
Dotering: 400, 300, 250, 200, 150Tempo: 300

Dommere:C: Tom Nielsen

 
 

Plac

Startnr

Stævnenr

Hest

Rytter

Klub

Resultat

Tid

Fejl

Runde

1

7

92

Riwerstown Blonde - 3

Anne Kristine Rie Truelsen

Capacity Showjumping Center

47,41

0,00

H

 

26,98

0,00

1

2

4

94

Hks.Dk Working Girl(Miss Only) - 3

Anne Kristine Rie Truelsen

Capacity Showjumping Center

47,76

0,00

H

 

30,02

0,00

1

3

2

46

Edelweis Fido - 3

Pernille Christiansen

Slangerup-Lynge Rideklub

46,88

0,00

H

 

33,91

0,00

1

1

93

Korreborg´s Joachim - 3

Anne Kristine Rie Truelsen

Capacity Showjumping Center

43,28

4,00

H

3

96

Tricky-Boy - 3

Benedikte Rie Truelsen

Capacity Showjumping Center

46,06

4,00

H

6

127

The Name´s Murphy - 3

Melissa Fobian

Hillerød Sportsrideklub

53,00

8,00

H

5

56

Magic Alona (Alona) - 3

Sia Freck Kolby

Rideklubben Falken

72,01

15,00

H

Top | Retur*** DRF v.2.0.7.1 - 2010 ***


Resultatliste
Helsinge Rideklub

DRF 2010-SLR Pony Spring April 2010
10/04/2010 - 11/04/2010


7MB2** Springning Ponyer - B
MB2** - Kat II

Antal plac.: 5Metode: B4
Dotering: 400, 300, 250, 200, 150Tempo: 300

Dommere:C: Tom Nielsen

 
 

Plac

Startnr

Stævnenr

Hest

Rytter

Klub

Resultat

Tid

Fejl

Runde

1

10

48

Filou Van De Delthoeve - 2

Natasha Moberg

Tattersall Pony Rideklub

43,80

0,00

H

 

22,99

0,00

1

2

18

95

Zenta - 2

Anne Kristine Rie Truelsen

Capacity Showjumping Center

45,38

0,00

H

 

23,60

0,00

1

3

3

176

Irish Spring - 2

Marc Christensen

Hundested Sportsrideklub

44,15

0,00

H

 

24,09

0,00

1

4

6

178

Mr Fudge Al A Moy - 2

Cornelia Porsager Hjortshøj

Slangerup-Lynge Rideklub

44,61

0,00

H

 

24,82

0,00

1

5

16

119

Moyspring - 2

Emma Cathrine Rud Egelund

Capacity Showjumping Center

45,80

0,00

H

 

31,75

0,00

1

1

100

Dromard Snowdrop - 2

Benedikte Rie Truelsen

Capacity Showjumping Center

47,88

0,00

H

 

32,22

0,00

1

7

161

Smirnoff - 2

Sofie Borggaard

Capacity Showjumping Center

45,02

0,00

H

 

32,42

0,00

1

17

126

Langmarksgaards Apollon - 2

Rikke Louise Kjær Knudsen

Slangerup-Lynge Rideklub

42,74

0,00

H

 

34,62

4,00

1

14

158

Tatoo - 2

Chelina Bonne

Karlslunde Rideklub

41,95

4,00

H

19

49

Ballylough Lad - 2

Natasha Moberg

Tattersall Pony Rideklub

44,20

4,00

H

5

87

Kiltormer Pride - 2

Hannah Herskind

Øresundskystens Rideklub

44,31

4,00

H

15

175

Midnight Dancer - 2

Marc Christensen

Hundested Sportsrideklub

56,49

4,00

H

11

118

Senta - 2

Andrea Høj

Nordsjællands Sportsrideklub

60,26

4,00

H

Diskvalificeret

4

34

Kissba - 2

Rikke Louise Kjær Knudsen

Slangerup-Lynge Rideklub

H

Diskvalificeret

13

39

Likely Choice - 2

Frederik Børgesen

Capacity Showjumping Center

H

Diskvalificeret

8

45

Cirkeline - 2

Michelle Tiedebøhl

Ørnebjerg Køre- Og Rideforening

H

Diskvalificeret

9

69

Domenique - 2

Nanna Eskestad

Nordsjællands Sportsrideklub

H

Diskvalificeret

2

173

Loreto - 2

Mathias Hemmer Christensen

Slangerup-Lynge Rideklub

H

Top | Retur*** DRF v.2.0.7.1 - 2010 ***


Resultatliste
Helsinge Rideklub

DRF 2010-SLR Pony Spring April 2010
10/04/2010 - 11/04/2010


7MB2** Springning Ponyer - C
MB2** - kat I

Antal plac.: 5Metode: B4
Dotering: 400, 300, 250, 200, 150Tempo: 300

Dommere:C: Tom Nielsen

 
 

Plac

Startnr

Stævnenr

Hest

Rytter

Klub

Resultat

Tid

Fejl

Runde

1

14

163

Paing De Max Bb - 1

Emile Louis Hartmann

Nordsjællands Sportsrideklub

49,63

0,00

H

 

26,22

0,00

1

2

5

43

Touch Of Excess - 1

Melissa Fobian

Hillerød Sportsrideklub

49,21

0,00

H

 

29,55

0,00

1

3

7

77

Gracia Boy - 1

Cristoffer Nerving Møllekær

Næstved Sportsrideklub

46,71

0,00

H

 

34,82

0,00

1

4

10

121

Sunshine - 1

Natalie Sam

Capacity Showjumping Center

47,02

0,00

H

 

35,59

0,00

1

5

3

162

Pikant V. - 1

Emile Louis Hartmann

Nordsjællands Sportsrideklub

51,33

0,00

H

 

37,16

0,00

1

13

157

Irish Sonny - 1

Anna Oddershede Okkels

Slangerup-Lynge Rideklub

43,16

0,00

H

 

28,69

4,00

1

1

58

Play Misty For Me - 1

Isabella Linnet

Sportsrideklubben

43,20

0,00

H

 

29,64

4,00

1

8

117

Bæklunds Arquette - 1

Julie Friis

Karlslunde Rideklub

45,06

0,00

H

 

31,70

4,00

1

15

30

Cassiopeia - 1

Amanda Kielgast

Hillerød Sportsrideklub

45,09

0,00

H

 

32,73

4,00

1

11

71

Sure Sailing - 1

Christel  Bager

Øresundskystens Rideklub

45,16

0,00

H

 

33,19

4,00

1

12

50

Mr. Nicknack - 1

Natasha Moberg

Tattersall Pony Rideklub

45,01

0,00

H

 

26,13

8,00

1

-1

78

Spoogie - 1

Helene Lorents Steen

Aagaardens Rideklub

43,76

4,00

H

9

110

Borrebjerg´s Mermaid - 1

Alexandra Wiese

Sportsrideklubben Vallensbæk

44,13

4,00

H

6

85

Maglebjergs Miss Heaven - 1

Christina Schwartz Hansen

Barthahus Rideklub

45,78

4,00

H

2

73

Dandy 446 - 1

Cecilie Reich

Nordsjællands Sportsrideklub

46,27

4,00

H

Diskvalificeret

4

29

Miss Dondy - 1

Amanda Kielgast

Hillerød Sportsrideklub

H

Top | Retur*** DRF v.2.0.7.1 - 2010 ***