Resultater
Slangerup-Lynge Rideklub

DRF 2010-SLR dressur maj 2010 distrikt indv.
15/05/2010 - 16/05/2010


Klasseoversigt
2.Træningsklasse Pony, Lc3 og Lb2 - A
3.LA2-A Heste - A
4.Intermediaire 2 Heste - A
5.Grand Prix Heste - A
6.LA4-A Heste - A
7.MB0-A - Hest kval. til individuelt Distriktsmesterskab - A
8.MB1-A Heste - A
9.LA2-B Ponyer - A
9.LA2-B Ponyer - B
10.LA4-B Ponyer - A
10.LA4-B Ponyer - B
11.PRI04 rev. 09 Pony - A
12.PRT09 Pony - A
13.LA1-A Heste - A
14.MB1 distr. mesterskab finale - A
15.Prix St. George Heste - A
16.Distrikts 2 Mesterskab 2010 - Samlet resultat - A

Resultatliste
Slangerup-Lynge Rideklub

DRF 2010-SLR dressur maj 2010 distrikt indv.
15/05/2010 - 16/05/2010


2 Træningsklasse Pony, Lc3 og Lb2 - A

Antal plac.: 2
Dotering:

Dommere: C: Charlotte Brostrøm

 
 

Startnr

Stævnenr

Hest

Rytter

Klub

E

H

C

M

B

I alt

%

Plac

7

37

Woldstreek´s Wendy - 1
HO / brun / 2005 / Orchard D´Avranches / Anjershof Rocky / / Holland

Clara Hjelt

Slangerup-Lynge Rideklub



181,00
1



181

1

6

38

Bæklunds Leonardo - 1
V / rød med lys man og hale / 2000 / Lincoln / / Mette Kjær og Flemming Moss / Tove Elgaard Johansen

Axel Moss Kjær

Vedbæk Rideklub



157,00
2



157

2

1

171

Blondie - 3
HO / / 1996 / / / /

Jeanette Poulsen

Slangerup-Lynge Rideklub



142,00
3



142

3

148

Kahlua J - 1
HO / Brun / 2010 / Røgilds Kilimanjaro / / Anette Topp / Stutteri Jæger

Nina Nord

Slangerup-Lynge Rideklub



139,00
4



139

2

151

Look At Me - 2
HO / rød / 2001 / / / Birgitte Thue Ravn /

Amalie Skjellerup Bang

Slangerup-Lynge Rideklub



138,00
5



138

4

170

Wendy - 1
/ / 2010 / / / /

Maja Nielsen

Slangerup-Lynge Rideklub



124,00
6



124

Top | Retur*** DRF v.2.0.8.0 - 2010 ***


Resultatliste
Slangerup-Lynge Rideklub

DRF 2010-SLR dressur maj 2010 distrikt indv.
15/05/2010 - 16/05/2010


3LA2-A Heste - A

Antal plac.: 6
Dotering: 400, 350, 300, 200, 100

Dommere:C: Trine Revsbech

 
 

Startnr

Stævnenr

Hest

Rytter

Klub

E

H

C

M

B

I alt

%

Plac

16

54

Don Akzento F.
V / rød / 2005 / Blue Hors Don Romantic / Akzent Ii / Sølyst Kokkedal ApS / Charlotte Botved Sundberg

Line Herman Hass

Holmegårdens Rideklub



200,00
1



200

69,0

1

8

22

Ma Rousse
HO / rød / 2000 / Milan / Ibikus / Birthe Gudmundson / Birthe Gudmundson

Birthe Gudmundsson

Nordsjællands Sportsrideklub



196,00
2



196

67,6

2

24

61

Rinaldo Toftegaard
V / brun / 1995 / Kildegårdens Romeo / Hyalit / Sandie Wedell-Riis / Johs. Toftegård Jørgensen

Sandie Wedell-Riss

Rideklubben Falken



194,00
3



194

66,9

3

21

58

D´Artagnan
V / rød / 2004 / Diamond Hit / Rubinstein I / /

Emma Novak Christensen

Sportsrideklubben



193,00
4



193

66,6

4

10

57

Espresso
V / sortbrun / 2002 / Heslegård´S Rubin / Michellino / Sippekildegård / Sippekildegård

Marie Uttenthal Jensen

Slangerup-Lynge Rideklub



192,00
5



192

66,2

5

19

60

Cadeau Horsenæs
HO / brun / 1999 / Robin / Temple Wind Xx / Birgitte Carlsen / Birgitte Carlsen

Birgitte Carlsen

Rideklubben Falken



192,00
5



192

66,2

5

25

166

Akacia
HO / brun / 2000 / Aston / / Heidi Nielsen / Heidi Nielsen

Louise Lyngbak Rasmussen

Stutsborg Rideklub



190,00
7



190

65,5

14

47

Monsieur
V / mørk brun / 1998 / Mr Playboy Xx / Schwadroneur / Nadia Mailind Groth / Steffen Madsen

Nadia Mailind Groth

Slangerup-Lynge Rideklub



188,00
8



188

64,8

4

63

Koriana
HO / brun / 1996 / Koriander / Candyboy / Ebbe Skelbo / Lori Jensen

Sidsel Skelbo

Slangerup-Lynge Rideklub



188,00
8



188

64,8

9

39

Skovsgårdens Rabumba
HO / brun / 2003 / Schwadroneur / Hercules Vestergård / Ninna Benedicte Rasmussen og Per Fyrsterling / Ninna Benedicte Rasmussen og Per Fyrsterling

Ninna B. Fyrsterling

Gribskov Rideklub



186,00
10



186

64,1

2

41

Ladyship B
HO / brun / 1997 / Lordship / Corlando / Malene Torp / Kai Bager

Malene Torp

Slangerup-Lynge Rideklub



186,00
10



186

64,1

18

59

Rosinebjerggård Romina
HO / brun / 2004 / Blue Hors Romanov / Aquilino / Pia Routhe Kastrup / Marianne Løvskov

Pia Routhe Kastrup

Bregnerødgård Sportsrideklub



186,00
10



186

64,1

17

64

Sunday Morning
V / brun / 2001 / Midt-West Ibi-Light / Castor / Lis og Preben Jørgensen / Lis og Preben Jørgensen

Mogens Lerbech

Roskilde Rideklub



185,00
13



185

63,8

22

42

Davignon
HO / mørk brun / 1999 / Wolkenstein Ii / Davignon / Anne-Mette Kjærsfeldt / Annegreth Schuback

Rie Elisabeth Petersen

Gribskov Rideklub



182,00
14



182

62,8

11

56

Birkelunds Frede Rex
V / brun / 2004 / Olympic Ferro / Michellino / Julie Guldbæk / Ann Simonsen og Erik Mørk Hansen

Julie Guldbæk

Hillerød Sportsrideklub



182,00
14



182

62,8

7

65

Calida-Em
HO / brun / 1999 / Calido I / Logan / Anita Cordrey / Peter A. Petersen

Ditte Olsen

Slangerup-Lynge Rideklub



182,00
14



182

62,8

6

52

Fürst Solo
V / rød (kan blive skimmel) / 2000 / Solo Xx / Sonnenstrahl / Bjarne Schleiss /

Lisbeth Clausen

Gribskov Rideklub



181,00
17



181

62,4

13

44

Porsborggårdens Ferrari
HO / brun / 1999 / Lillemarkens Arkibal / Urprinz / Pia Vestergaard & Annette Mathiasen / Hanne Porsborg Clausen

Anne Hartmann Hansen

Hillerød Sportsrideklub



180,00
18



180

62,1

3

158

Howlit
V / rød / 1998 / Hofnar / Waldstern / Kirsten Astrup / Jannie Corfitzen

Kirsten Østergaard

Slangerup-Lynge Rideklub



178,00
19



178

61,4

15

50

Poppelgårdens Capri
HO / skimmel / 1999 / Carano / Raimondo / Henrik Nielsen og Gitte Jensen / Henrik Nielsen og Gitte Jensen

Gitte Jensen

Hvalsø Rideklub



176,00
20



176

60,7

27

40

Lemkje Van Gowo Zate
HO / sort / 1994 / Lute 304 / Teake 273 / Anne Gadsted / Holland

Anne Elisabeth Gadsted

Slangerup-Lynge Rideklub



174,00
21



174

60,0

26

49

Brandtoftes Ibistern
V / mørk brun / 1999 / Heslegård´S Rubin / Ibi-Bell / Kirsten Bruun / Kirsten Bruun

Tina R. Tolstrup

Sportsrideklubben



170,00
22



170

58,6

5

48

Bonsai
HO / rød / 2001 / Bernstein / Calzone / Verner Ringkjær / Leif Adolphsen

Heidi Kristine Ringkjær

Slangerup-Lynge Rideklub



166,00
23



166

57,2

Top | Retur*** DRF v.2.0.8.0 - 2010 ***


Resultatliste
Slangerup-Lynge Rideklub

DRF 2010-SLR dressur maj 2010 distrikt indv.
15/05/2010 - 16/05/2010


4Intermediaire 2 Heste - A

Antal plac.: 1
Dotering: 400, 350, 300, 200

Dommere:C: Charlotte Brostrøm

 
 

Startnr

Stævnenr

Hest

Rytter

Klub

E

H

C

M

B

I alt

%

Plac

1

181

Acapello Foldager
V / mørkbrun / 2001 / Akinos / Loran / Pia Danielsen / Karen og Lars Nielsen

Malene Folmer Jensen

Sportsrideklubben



247,00
1



247

65,0

1

3

67

Mattie
V / mørk brun / 1998 / Schwadroneur / Seewind / Ina Zetterstrøm / Palle Larsen

Ina Zetterstrøm

Slangerup-Lynge Rideklub



242,00
2



242

63,7

Top | Retur*** DRF v.2.0.8.0 - 2010 ***


Resultatliste
Slangerup-Lynge Rideklub

DRF 2010-SLR dressur maj 2010 distrikt indv.
15/05/2010 - 16/05/2010


5Grand Prix Heste - A

Antal plac.: 1
Dotering: 400, 350, 300, 250

Dommere:C: Charlotte Brostrøm

 
 

Startnr

Stævnenr

Hest

Rytter

Klub

E

H

C

M

B

I alt

%

Plac

2

176

Skovlunds Más Guapo
V / sort / 1998 / Master / Cannon Row Xx / Dressurstald Sølyst / Birgitte Jessen

Mikaela Lindh

Holte Ride-Klub



308,00
1



308

65,5

1

3

153

Gasparone
V / mørkebrun / 1994 / Gonzo-Distello / / /

Ann-Sofie von Greiffencrantz

Ukendt klub



281,00
2



281

59,8

Top | Retur*** DRF v.2.0.8.0 - 2010 ***


Resultatliste
Slangerup-Lynge Rideklub

DRF 2010-SLR dressur maj 2010 distrikt indv.
15/05/2010 - 16/05/2010


6LA4-A Heste - A

Antal plac.: 4
Dotering: 400, 300, 250, 200, 100

Dommere:C: Birgitte Langkjær

 
 

Startnr

Stævnenr

Hest

Rytter

Klub

E

H

C

M

B

I alt

%

Plac

21

74

Kantaro A Egelykken
V / skimmelmel) / 2004 / Carano / Panchero / Johnna Boe Eliesen / Frits Hahn Atzen

Gitte Eliesen

Frederiksværk Rideklub



228,00
1



228

67,1

1

25

78

Dejá-Vú
V / rød / 2004 / De Noir / Dunhill H / Charlotte Brostrøm / Ulla og Kurt Olesen

Susie Juhl

Holte Ride-Klub



222,00
2



222

65,3

2

23

85

Attlantiz Firfod
V / sort / 2003 / Zardin Firfod / Heslegård´S Camerlengo / Tina Lykke Jensen / Morten Plenborg

Tina Lykke Jensen

Maarum Rideklub



217,00
3



217

63,8

3

2

82

Donnerstern
V / mørk brun / 2003 / Depardieu / Prince Mab Xx (Fr) / Anita Joan Hansen / Christina og Flemming Parris

Anita Joan Hansen

Holte Ride-Klub



212,00
4



212

62,4

4

4

156

Pletten
V / Sortbroget / 1996 / / / /

Jette Ahrens

Slangerup-Lynge Rideklub



212,00
4



212

62,4

4

6

166

Akacia
HO / brun / 2000 / Aston / / Heidi Nielsen / Heidi Nielsen

Louise Lyngbak Rasmussen

Stutsborg Rideklub



209,00
6



209

61,5

12

49

Brandtoftes Ibistern
V / mørk brun / 1999 / Heslegård´S Rubin / Ibi-Bell / Kirsten Bruun / Kirsten Bruun

Tina R. Tolstrup

Sportsrideklubben



206,00
7



206

60,6

9

157

Howlit
V / rød / 1998 / Hofnar / Waldstern / Kirsten Astrup / Jannie Corfitzen

Kirsten Astrup

Slangerup-Lynge Rideklub



205,00
8



205

60,3

7

75

Cor De Lacour Ask
V / brun skimmel / 2002 / Casir Ask / Lagano / Maja Larsen / Lone Thrue

Anja Winther Kortsen

Hesselrød Rideklub



204,00
9



204

60,0

10

47

Monsieur
V / mørk brun / 1998 / Mr Playboy Xx / Schwadroneur / Nadia Mailind Groth / Steffen Madsen

Nadia Mailind Groth

Slangerup-Lynge Rideklub



196,00
10



196

57,6

14

88

Rubini Agerled
V / skimmel / 2004 / Heslegård´S Rubin / Schwadroneur / Trylle C. B. Arnfred / Ellen Sonne

Trylle Arnfred

Frederiksværk Rideklub



194,00
11



194

57,1

26

86

Zuma Sem
V / rød / 2001 / Blue Hors Don Schufro / Charmeur / Stine Fink / Esben Pedersen

Stine Fink

Aagerupgård Sportsrideklub



193,00
12



193

56,8

13

71

Dijon
V / brun / 1998 / Donnerschlag / Racing Ace Xx / Mette Hviid Nielsen og Bo Køhlert / Mette Hviid Nielsen og Bo Køhlert

Anja Bøtker-Rasmussen

Rytterforeningen Hviid



189,00
13



189

55,6

16

87

Honduro
V / sort / 2004 / Hohenstein E.H. / A-Dur / Charlotte Flou / Kaj H. Jacobsen

Michael Laub

Frederiksværk Rideklub



157,00
14



157

46,2

11

162

Cedric
V / brun / 1996 / Raimondo / Højvangs Lukas / Trine Lynddahl / Johan A. Olsen

Inger Nielsen

Hillerød Sportsrideklub



153,00
15



153

45,0

17

70

Gedevasegaards Van Dango
V / mørkbrun / 2004 / Zardin Firfod / Racot / Marie Rune / Lise Tolstrup Steffensen

Marie Rune

Sportsrideklubben






Opgi

Top | Retur*** DRF v.2.0.8.0 - 2010 ***


Resultatliste
Slangerup-Lynge Rideklub

DRF 2010-SLR dressur maj 2010 distrikt indv.
15/05/2010 - 16/05/2010


7MB0-A - Hest kval. til individuelt Distriktsmesterskab - A

Antal plac.: 4
Dotering: 500, 400, 300, 200

Dommere:H: Gudrun Sjørslev, C: Jan Olsen, M: Helle Westh

 
 

Startnr

Stævnenr

Hest

Rytter

Klub

E

H

C

M

B

I alt

%

Plac

17

19

Horsebo Ventil
V / brun / 2003 / Zardin Firfod / Racot / Anne Kjærgaard / Helle Kristiansen

Maria Kjærgaard

Hesselrød Rideklub


275,00
1

256,00
2

259,00
1


790

67,5

1

1

185

Akhita Foldager
HO / mørk brun / 1998 / Akinos / May Sherif / Camilla Christensen / Karen og Lars Nielsen

Camilla Thor Christensen

Nordsjællands Sportsrideklub


265,00
2

258,00
1

251,00
4


774

66,2

2

20

2

Park Avenue
V / rød / 2003 / De Niro / Schwadroneur / Louise K. Rasmussen / Birgit N. Pedersen

Lotte Tvegaard

Grønholt Sportsrideklub


264,00
3

248,00
6

256,00
2


768

65,6

3

23

23

Heslegård´S Robert
V / skimmel / 2001 / Heslegård´S Rubin / Landau / Lisbeth og Niels Johnsen / Lisbeth og Niels Johnsen

Michala Damm-Frydenberg

Heslegård Sportsrideklub


252,00
9

252,00
3

253,00
3


757

64,7

4

3

150

Albani
V / sortbrun / 2002 / Abanos / Midt-West Ibi-Light / Maria Valter Bay / Ellis Overby

Maria Valter Bay

Frederiksværk Rideklub


256,00
4

247,00
7

250,00
5


753

64,4

2

6

Lanido
V / brun / 2000 / Bøgegårdens Lantano / Midt-West Ibi-Light / Ernst Skovmand / Ernst Skovmand

Karen Stampe

Helsinge Rideklub


249,00
10

250,00
5

249,00
6


748

63,9

7

10

Opus O´Marley
V / brun / 2003 / Bernstein / Andiamo / Joan Andersen / Linda Falensteen

Louise Juul Andersen

Nordsjællands Sportsrideklub


256,00
4

245,00
8

245,00
9


746

63,8

9

12

Sandagergård´s Lafayette
V / brun / 2002 / Solos Landtinus / Allegro / Maria-Louise Pedersen og Martin Richter / Sten Nissen

Maria-Louise Pedersen

Strandagergaard Rideklub


254,00
6

251,00
4

239,00
11


744

63,6

24

172

Lambada
V / / 1996 / / / /

Cecilie Lyndrup

Slangerup-Lynge Rideklub


254,00
6

242,00
10

248,00
7


744

63,6

19

152

Heslegård´S Lullu
HO / rød / 1999 / Heslegård´S Louis / Davignon / Niels og Lisbeth Johnsen / Niels og Lisbeth Johnsen

Melina Iversen

Heslegård Sportsrideklub


249,00
10

244,00
9

248,00
7


741

63,3

10

9

Casatino
V / mørk brun / 2003 / Casall / Kanudos Xx / Charlotte Møhler Sørensen /

Rikke Møhler Pedersen

Frederiksværk Rideklub


253,00
8

239,00
11

240,00
10


732

62,6

25

8

Mille
HO / brun / 2000 / Blue Hors Don Schufro / Schwedengruss / Trine Revsbech / Trine Revsbech

Trine Revsbech

Stutsborg Rideklub


243,00
12

237,00
12

228,00
13


708

60,5

5

17

La Praline
HO / brun / 2003 / Latimer / Partout / Marianne Selsmark / Marianne Selsmark

Sandra Selsmark

Nordsjællands Sportsrideklub


240,00
13

225,00
14

230,00
12


695

59,4

14

15

Uno C.
V / skimmel / 2001 / Gribaldi / Pion / Rikke og Sofie Andresén /

Sofie A. Rasmussen

Frederiksværk Rideklub


231,00
14

235,00
13

227,00
14


693

59,2

4

7

Fairly´s Mega Médusa
HO / rød / 2001 / Michellino / Maerchenprinz / Stutteri Fairly / Stutteri Fairly

Heidi Pedersen

Nordsjællands Sportsrideklub


225,00
15

224,00
15

224,00
15


673

57,5

16

18

Las Vegas
HO / brun / 1997 / Lanciano / Leandro / Marianne Selsmark / Marianne Selsmark

Sandra Selsmark

Nordsjællands Sportsrideklub






Opgi

Top | Retur*** DRF v.2.0.8.0 - 2010 ***


Resultatliste
Slangerup-Lynge Rideklub

DRF 2010-SLR dressur maj 2010 distrikt indv.
15/05/2010 - 16/05/2010


8MB1-A Heste - A

Antal plac.: 2
Dotering: 350, 300, 200, 100, 100

Dommere:C: Jan Olsen

 
 

Startnr

Stævnenr

Hest

Rytter

Klub

E

H

C

M

B

I alt

%

Plac

12

142

De Daphne H
HO / mørk rød / 2002 / Dream Of Heidelberg / Mon Cheri / Louise Estrup /

Louise Estrup

Sportsrideklubben



247,00
1



247

66,8

1

13

172

Lambada
V / / 1996 / / / /

Cecilie Lyndrup

Slangerup-Lynge Rideklub



246,00
2



246

66,5

2

6

94

Kancún
HI / brun / 2001 / Tuareg / Arogno / Stutteri Selsø v/Benedicte Haubroe /

Camilla Qvistgaard

Frederiksværk Rideklub



241,00
3



241

65,1

9

95

Robinson
V / brun / 1996 / Robin / Limebrand / Susanne Carlsen / Allan og Ann Ancher Lund

Susanne Carlsen

Maarum Rideklub



229,00
4



229

61,9

7

184

Nørgård´s Baron
V / rød / 2000 / Bernstein / Racot / N.J. Gert Nielsen / Lene Rifbjerg Olesen og Jørgen Nørgård Olesen

Marie Louise Melsen

Strandagergaard Rideklub



217,00
5



217

58,6

11

97

Chouette Des Plaisir
V / mørk rød / 1999 / Blue Hors Romancier / Traumdeuter / Claus Carlstedt / Winnie Jensen

Claus Carlstedt

Frederiksværk Rideklub



203,00
6



203

54,9

Top | Retur*** DRF v.2.0.8.0 - 2010 ***


Resultatliste
Slangerup-Lynge Rideklub

DRF 2010-SLR dressur maj 2010 distrikt indv.
15/05/2010 - 16/05/2010


9LA2-B Ponyer - A

Antal plac.: 1
Dotering: 350, 300, 250, 150

Dommere:C: Trine Revsbech

 
 

Startnr

Stævnenr

Hest

Rytter

Klub

E

H

C

M

B

I alt

%

Plac

1

26

Lyngvejens Favorit - 3
V / skimmel / 1996 / Backersdal´S Gaston / Møllegårds Sinalco / Bent Thrane / Rosa Pedersen

Emilie Bryde Thrane

Slangerup-Lynge Rideklub



207,00
1



207

64,7

1

3

33

Simba - 2
V / brun / 1997 / / / Ulla Skands /

Sophie Ahm

Holmegårdens Rideklub



194,00
2



194

60,6

2

32

Tobias - 2
V / brun / 1991 / Bavian / Heihof´S Primeur / / Familien Damgaard

Jacqueline Hjerrild Drewes

Midtsjællands Rideklub



188,00
3



188

58,8

Top | Retur*** DRF v.2.0.8.0 - 2010 ***


Resultatliste
Slangerup-Lynge Rideklub

DRF 2010-SLR dressur maj 2010 distrikt indv.
15/05/2010 - 16/05/2010


9LA2-B Ponyer - B

Antal plac.: 2
Dotering: 350, 300, 250, 150

Dommere:C: Trine Revsbech

 
 

Startnr

Stævnenr

Hest

Rytter

Klub

E

H

C

M

B

I alt

%

Plac

7

29

Elmholts Dream Dancer - 1
V / sort / 1999 / Pedro / Silverlea Buckskin / Hilda og Niels E. Nielsen / Hilda og Niels E. Nielsen

Malene Dominic

Holmegårdens Rideklub



209,00
1



209

65,3

1

2

30

Clovis Vo Zuid Vermanshoek - 1
V / brun / 1998 / Ten Ankers Jerolianca / Broomy Prince / Susanne Andersen /

Freja Kruize

Horns Herreds Rideklub



201,00
2



201

62,8

2

3

168

Ginger - 1
V / skimmel / 2001 / Akr A Ox / Orchard D´Avranches / Trine Honoré Holm /

Andrea Petros Dibba

Nordsjællands Sportsrideklub



200,00
3



200

62,5

10

182

Destiny - 1
HO / rød / 2000 / / / Helle S. Jørgensen og Camilla S Madsen /

Signe Christiansen

Helsinge Rideklub



193,00
4



193

60,3

1

36

Cheval - 1
V / brun / 1993 / / / Charlotte Gajhede /

Nana Gajhede

Sportsrideklubben



191,00
5



191

59,7

6

35

Lorenzo - 1
V / mørk brun / 2000 / Diogenes Kay / Pionier´S Casper / / Mw. J. van der Valk

Sarah Schelde-Christensen

Holte Ride-Klub



190,00
6



190

59,4

8

31

Hovgaards Da Vinci - 1
V / mørk brun / 2001 / Harlekin / / Dorthe Rohmann /

Astrid Kamille Falk-Sørensen

Gentofte Rideklub



181,00
7



181

56,6

9

34

Annemone - 1
HO / brun / 2000 / Møgelholts Cartier / Pan / Signe Kjær Lindboe / Michael Møller Nielsen

Rosa Allesøe

Høsterkøb Rideklub



181,00
7



181

56,6

Top | Retur*** DRF v.2.0.8.0 - 2010 ***


Resultatliste
Slangerup-Lynge Rideklub

DRF 2010-SLR dressur maj 2010 distrikt indv.
15/05/2010 - 16/05/2010


10LA4-B Ponyer - A

Antal plac.: 1
Dotering: 350, 300, 250, 150

Dommere:C: Trine Revsbech

 
 

Startnr

Stævnenr

Hest

Rytter

Klub

E

H

C

M

B

I alt

%

Plac

6

119

Ryttergårdens Nika - 2
HO / lys brun / 1996 / / / Helle Vulpius /

Emma Vulpius

Midtsjællands Rideklub



212,00
1



212

66,3

1

5

121

Fairy Tale - 2
HI / brun / 2000 / / / Karina Johnsen /

Nicole Johnsen

Rideklubben Ørsted Holme



212,00
1



212

66,3

1

2

26

Lyngvejens Favorit - 3
V / skimmel / 1996 / Backersdal´S Gaston / Møllegårds Sinalco / Bent Thrane / Rosa Pedersen

Emilie Bryde Thrane

Slangerup-Lynge Rideklub



201,00
3



201

62,8

1

117

Spotty Cassiopeia - 3
HI / brunbroget / 1992 / Fifaro / / /

Antonie Lauritzen Mølgaard

Holte Ride-Klub



182,00
4



182

56,9

Top | Retur*** DRF v.2.0.8.0 - 2010 ***


Resultatliste
Slangerup-Lynge Rideklub

DRF 2010-SLR dressur maj 2010 distrikt indv.
15/05/2010 - 16/05/2010


10LA4-B Ponyer - B

Antal plac.: 2
Dotering: 350, 300, 250, 150

Dommere:C: Trine Revsbech

 
 

Startnr

Stævnenr

Hest

Rytter

Klub

E

H

C

M

B

I alt

%

Plac

1

29

Elmholts Dream Dancer - 1
V / sort / 1999 / Pedro / Silverlea Buckskin / Hilda og Niels E. Nielsen / Hilda og Niels E. Nielsen

Malene Dominic

Holmegårdens Rideklub



216,00
1



216

67,5

1

5

116

Yellow Fellow - 1
V / palomino / 1999 / Hamrik´S Martell / Oakley Bubbling Bobbety / Maybritt Kallehave /

Frederikke Svarre

Grønholt Sportsrideklub



193,00
2



193

60,3

2

4

118

Wonderful Surprise - 1
V / brun / 1996 / / / Helle Kastberg /

Sophie Kastberg

Holmegårdens Rideklub



188,00
3



188

58,8

3

34

Annemone - 1
HO / brun / 2000 / Møgelholts Cartier / Pan / Signe Kjær Lindboe / Michael Møller Nielsen

Rosa Allesøe

Høsterkøb Rideklub



173,00
4



173

54,1

2

31

Hovgaards Da Vinci - 1
V / mørk brun / 2001 / Harlekin / / Dorthe Rohmann /

Astrid Kamille Falk-Sørensen

Gentofte Rideklub



169,00
5



169

52,8

Top | Retur*** DRF v.2.0.8.0 - 2010 ***


Resultatliste
Slangerup-Lynge Rideklub

DRF 2010-SLR dressur maj 2010 distrikt indv.
15/05/2010 - 16/05/2010


11PRI04 rev. 09 Pony - A

Antal plac.: 4
Dotering: 350, 300, 250, 150

Dommere:C: Jan Olsen

 
 

Startnr

Stævnenr

Hest

Rytter

Klub

E

H

C

M

B

I alt

%

Plac

12

102

Kantje´S Thierry - 1
HI / brun / 2000 / Marnehoeve´S Everest / Priory Prickle / Blåbærhegnet /

Kathrine Springborg

Sportsrideklubben Petersborg



251,00
1



251

66,1

1

6

110

Martan - 1
V / blåskimmel / 1999 / Yealand Vandal / / Karin Petersen / Peder Jensen

Laura Due Petersen

Sakskøbing Rideklub



243,00
2



243

63,9

2

16

101

Grønagergaard´S Ricki - 1
V / mørk gul / 1997 / / / Iben Madsen /

Nanna Isabella Madsen

Slangerup-Lynge Rideklub



240,00
3



240

63,2

3

14

106

Burton´S Baya - 1
HO / rød / 2002 / Røgild´S Kidogo / Robin Af Hvarre / Stald Burton / Familien Haahr

Benedicte Holm Jacobsen

Hvalsø Rideklub



240,00
3



240

63,2

3

15

115

Kaptajn Fox - 1
V / brun / 1994 / / / Peter Westergaard /

Simone Westergaard

Sportsrideklubben Vallensbæk



240,00
3



240

63,2

3

8

109

Filur - 1
V / rød(stikkelhår) / 1993 / Fortissimo Ox (Holland) / Red Arrow / Preben Mortensen / Anders Ahrenfeldt

Ellen Winther Mortensen

Midtsjællands Rideklub



238,00
6



238

62,6

3

165

Amadeus A.M. - 2
V / rød / 2000 / Marchi / Tootle U / Henrik Hvid / Lars Lind Thomsen

Camilla Brasen Hvid

Nordfalster Rytterklub



236,00
7



236

62,1

9

111

My Fair Lady - 1
HO / skimmel / 2000 / Monte Verdi / Mentos / Helena Haugaard /

Helena Haugaard

Holte Ride-Klub



233,00
8



233

61,3

5

113

Cedergårdens Irish Phoebe - 1
HO / mørk brun / 1999 / / / Steen Borrye /

Josefine Cecilie Borrye

Hillerød Sportsrideklub



232,00
9



232

61,1

1

177

Tranegildes In- Dependent Love - 2
V / skimmel / 2000 / Øxenholm Markbook / Nørlunds Stormy Meadow / Frede Petersen / Frede Petersen

Amanda Overgaard

Maarum Rideklub



232,00
9



232

61,1

11

100

Penny-Lady- Naddle - 1
HO / sort / 2001 / Fs Pour L´Amour / Night-Dream / Cathrine Frøsig / Norbert Schulten

Amalie Overgaard

Sportsrideklubben Vallensbæk



228,00
11



228

60,0

7

112

Indian Plet - 1
V / sortbroget / 1999 / / / Mathilde Dyrvad Nielsen /

Simone Krathmann Gehrt

Hesselrød Rideklub



222,00
12



222

58,4

10

104

Maskenkol´s Calimero - 1
V / skimmel / 1997 / Hedehusets Chan-Roa / Rosenaharley Lavelle / Ann-Mari og Jan Bjerregaard Stutteri Maskenkol / Ann-Mari og Jan Bjerregaard Stutteri Maskenkol

Belinda Jensen

Helsinge Rideklub



218,00
13



218

57,4

4

108

Speyksbosch Honneur - 1
V / brun / 1999 / Wester Aikema´S Adios / Downland Folklore / Marianne Witt Reher /

Henriette Reher

Hillerød Sportsrideklub



218,00
13



218

57,4

13

103

Aladin - 1
V / palomino / 2003 / Golden Atreju / Sunrise Moonlight / Benedikte Christoffersen /

Maya Jørgensen

Midtsjællands Rideklub



215,00
15



215

56,6

2

105

Treinwouden´s Rosalie - 2
HO / brun / 1997 / Morgenland´S Andor / Padau / Trine Luther Justersen /

Pernille Tvilling

Nordsjællands Sportsrideklub



206,00
16



206

54,2

Top | Retur*** DRF v.2.0.8.0 - 2010 ***


Resultatliste
Slangerup-Lynge Rideklub

DRF 2010-SLR dressur maj 2010 distrikt indv.
15/05/2010 - 16/05/2010


12PRT09 Pony - A

Antal plac.: 3
Dotering: 400, 300, 200, 150

Dommere:C: Charlotte Brostrøm

 
 

Startnr

Stævnenr

Hest

Rytter

Klub

E

H

C

M

B

I alt

%

Plac

6

102

Kantje´S Thierry - 1
HI / brun / 2000 / Marnehoeve´S Everest / Priory Prickle / Blåbærhegnet /

Kathrine Springborg

Sportsrideklubben Petersborg



235,00
1



235

65,3

1

-1

177

Tranegildes In- Dependent Love - 2
V / skimmel / 2000 / Øxenholm Markbook / Nørlunds Stormy Meadow / Frede Petersen / Frede Petersen

Amanda Overgaard

Maarum Rideklub



233,00
2



233

64,7

2

5

101

Grønagergaard´S Ricki - 1
V / mørk gul / 1997 / / / Iben Madsen /

Nanna Isabella Madsen

Slangerup-Lynge Rideklub



230,00
3



230

63,9

3

3

123

Mr. Magic - 1
V / rød / 1998 / / / Amanda Bjørnebo Hansen /

Amanda Bjørnebo Hansen

Albertslund Rideklub



229,00
4



229

63,6

9

106

Burton´S Baya - 1
HO / rød / 2002 / Røgild´S Kidogo / Robin Af Hvarre / Stald Burton / Familien Haahr

Benedicte Holm Jacobsen

Hvalsø Rideklub



228,00
5



228

63,3

8

110

Martan - 1
V / blåskimmel / 1999 / Yealand Vandal / / Karin Petersen / Peder Jensen

Laura Due Petersen

Sakskøbing Rideklub



224,00
6



224

62,2

7

103

Aladin - 1
V / palomino / 2003 / Golden Atreju / Sunrise Moonlight / Benedikte Christoffersen /

Maya Jørgensen

Midtsjællands Rideklub



223,00
7



223

61,9

4

115

Kaptajn Fox - 1
V / brun / 1994 / / / Peter Westergaard /

Simone Westergaard

Sportsrideklubben Vallensbæk



218,00
8



218

60,6

1

165

Amadeus A.M. - 2
V / rød / 2000 / Marchi / Tootle U / Henrik Hvid / Lars Lind Thomsen

Camilla Brasen Hvid

Nordfalster Rytterklub



217,00
9



217

60,3

Top | Retur*** DRF v.2.0.8.0 - 2010 ***


Resultatliste
Slangerup-Lynge Rideklub

DRF 2010-SLR dressur maj 2010 distrikt indv.
15/05/2010 - 16/05/2010


13LA1-A Heste - A

Antal plac.: 4
Dotering: 350, 250, 200, 125, 125

Dommere:C: Peter Fischer

 
 

Startnr

Stævnenr

Hest

Rytter

Klub

E

H

C

M

B

I alt

%

Plac

15

59

Rosinebjerggård Romina
HO / brun / 2004 / Blue Hors Romanov / Aquilino / Pia Routhe Kastrup / Marianne Løvskov

Pia Routhe Kastrup

Bregnerødgård Sportsrideklub



178,00
1



178

68,5

1

18

58

D´Artagnan
V / rød / 2004 / Diamond Hit / Rubinstein I / /

Emma Novak Christensen

Sportsrideklubben



176,00
2



176

67,7

2

-1

188

Sir James
V / brun / 2005 / Sir Donnerhall / Weltmeyer / Susanne Møller / Joachim Essink

Susanne Møller

Ukendt klub



176,00
2



176

67,7

2

4

131

Slæggerups Michigan
V / mørk brun / 2004 / Marquis / Heslegård´S Louis / Tina Werge Frandsen / Tina Werge Frandsen

Michelle Werge Frandsen

Midtsjællands Rideklub



172,00
4



172

66,2

4

8

56

Birkelunds Frede Rex
V / brun / 2004 / Olympic Ferro / Michellino / Julie Guldbæk / Ann Simonsen og Erik Mørk Hansen

Julie Guldbæk

Hillerød Sportsrideklub



171,00
5



171

65,8

5

39

Skovsgårdens Rabumba
HO / brun / 2003 / Schwadroneur / Hercules Vestergård / Ninna Benedicte Rasmussen og Per Fyrsterling / Ninna Benedicte Rasmussen og Per Fyrsterling

Ninna B. Fyrsterling

Gribskov Rideklub



170,00
6



170

65,4

12

57

Espresso
V / sortbrun / 2002 / Heslegård´S Rubin / Michellino / Sippekildegård / Sippekildegård

Marie Uttenthal Jensen

Slangerup-Lynge Rideklub



170,00
6



170

65,4

2

48

Bonsai
HO / rød / 2001 / Bernstein / Calzone / Verner Ringkjær / Leif Adolphsen

Heidi Kristine Ringkjær

Slangerup-Lynge Rideklub



166,00
8



166

63,8

1

128

Engelholms Alexis
HO / brun / 2004 / Lami Søndervang / Åge Xx (Den) / Judith S. Granager / Engelholm I/S v. Pia Wolff-Sneedorff

Judith Szeffczyk Granager

Stevnsbogaard Rideklub



163,00
9



163

62,7

9

65

Calida-Em
HO / brun / 1999 / Calido I / Logan / Anita Cordrey / Peter A. Petersen

Ditte Olsen

Slangerup-Lynge Rideklub



161,00
10



161

61,9

14

129

Za-Midi
V / brun / 1998 / Michellino / Ramiro Z / Trine Mottlau / Mette Villumsen og Erik Jensen

Katarina Mottlau

Nordsjællands Sportsrideklub



159,00
11



159

61,2

6

169

Månevejens Layla
HO / / 2003 / / / /

Marie Schou

Slangerup-Lynge Rideklub



158,00
12



158

60,8

10

163

Heslegård´S Ramiro
HI / rød / 2005 / Heslegård´S Rubin / Heslegård´S Louis / Heslegård Stutteri / Heslegård Stutteri

Simone Scmidt Pedersen

Heslegård Sportsrideklub



157,00
13



157

60,4

17

125

Leopold Hornbæk
HI / sort / 2003 / Elton Son / Gruson Grundberg / Jørgen Ahrendt-Jensen / Jørgen Ahrendt-Jensen

Karina Hyllekvist

Nordøstsjællands Rideklub



144,00
14



144

55,4

3

146

Beaujolais
V / brun / 2001 / Robin / Voltaire / Bettina Jensen / Bettina Jensen

Nina Mee Arre Nord

Slangerup-Lynge Rideklub



140,00
15



140

53,8

Top | Retur*** DRF v.2.0.8.0 - 2010 ***


Resultatliste
Slangerup-Lynge Rideklub

DRF 2010-SLR dressur maj 2010 distrikt indv.
15/05/2010 - 16/05/2010


14MB1 distr. mesterskab finale - A
Distrikts mesterskab finale

Antal plac.: 3
Dotering:

Dommere:H: Birte Weilby, C: Charlotte Brostrøm, M: Henriette Habenicht

 
 

Startnr

Stævnenr

Hest

Rytter

Klub

E

H

C

M

B

I alt

%

Plac

10

152

Heslegård´S Lullu
HO / rød / 1999 / Heslegård´S Louis / Davignon / Niels og Lisbeth Johnsen / Niels og Lisbeth Johnsen

Melina Iversen

Heslegård Sportsrideklub


250,00
1

227,00
4

231,00
3


708

63,8

1

1

23

Heslegård´S Robert
V / skimmel / 2001 / Heslegård´S Rubin / Landau / Lisbeth og Niels Johnsen / Lisbeth og Niels Johnsen

Michala Damm-Frydenberg

Heslegård Sportsrideklub


236,00
3

233,00
1

237,00
1


706

63,6

2

3

19

Horsebo Ventil
V / brun / 2003 / Zardin Firfod / Racot / Anne Kjærgaard / Helle Kristiansen

Maria Kjærgaard

Hesselrød Rideklub


241,00
2

227,00
4

237,00
1


705

63,5

3

8

150

Albani
V / sortbrun / 2002 / Abanos / Midt-West Ibi-Light / Maria Valter Bay / Ellis Overby

Maria Valter Bay

Frederiksværk Rideklub


236,00
3

233,00
1

231,00
3


700

63,1

9

12

Sandagergård´s Lafayette
V / brun / 2002 / Solos Landtinus / Allegro / Maria-Louise Pedersen og Martin Richter / Sten Nissen

Maria-Louise Pedersen

Strandagergaard Rideklub


230,00
7

228,00
3

231,00
3


689

62,1

11

8

Mille
HO / brun / 2000 / Blue Hors Don Schufro / Schwedengruss / Trine Revsbech / Trine Revsbech

Trine Revsbech

Stutsborg Rideklub


225,00
8

220,00
7

216,00
6


661

59,5

2

6

Lanido
V / brun / 2000 / Bøgegårdens Lantano / Midt-West Ibi-Light / Ernst Skovmand / Ernst Skovmand

Karen Stampe

Helsinge Rideklub


232,00
5

210,00
8

216,00
6


658

59,3

7

185

Akhita Foldager
HO / mørk brun / 1998 / Akinos / May Sherif / Camilla Christensen / Karen og Lars Nielsen

Camilla Thor Christensen

Nordsjællands Sportsrideklub


232,00
5

206,00
9

216,00
6


654

58,9

12

2

Park Avenue
V / rød / 2003 / De Niro / Schwadroneur / Louise K. Rasmussen / Birgit N. Pedersen

Lotte Tvegaard

Grønholt Sportsrideklub


219,00
10

224,00
6

209,00
10


652

58,7

6

9

Casatino
V / mørk brun / 2003 / Casall / Kanudos Xx / Charlotte Møhler Sørensen /

Rikke Møhler Pedersen

Frederiksværk Rideklub


223,00
9

201,00
10

216,00
6


640

57,7

Top | Retur*** DRF v.2.0.8.0 - 2010 ***


Resultatliste
Slangerup-Lynge Rideklub

DRF 2010-SLR dressur maj 2010 distrikt indv.
15/05/2010 - 16/05/2010


15Prix St. George Heste - A

Antal plac.: 2
Dotering: 400, 300, 200, 150

Dommere:C: Janet Wilhjelm

 
 

Startnr

Stævnenr

Hest

Rytter

Klub

E

H

C

M

B

I alt

%

Plac

1

186

Laval
V / brun / 1997 / / / Marianne Poulsen /

Helene Melsen

Strandagergaard Rideklub



255,00
1



255

67,1

1

4

132

Kafelnikov
HI / brun / 2001 / Ladroneur / Camelot / Marcus Christensen / Marcus Christensen

Carina Nevermann Torup

Rideklubben Ørsted Holme



252,00
2



252

66,3

2

2

183

Lammefjordgårds Levis
V / brun / 1998 / Loran / Picasso / Inger Arland / Katarina og Jan Mogensen Andersen

Morten Andersen

Holte Ride-Klub



242,00
3



242

63,7

7

167

Regent
V / brun / 1999 / Ragazzo / Arizona Alfarvad / Erling Ringkjær / Kjeld Jørgensen og Helle Jokumsen

Lars Ringkær

Holte Ride-Klub



236,00
4



236

62,1

8

135

Gates
V / mørk brun / 1999 / Gardez / Mytens Xx / Carl Ernst Andresen /

Sara Laumann Nielsen

Gribskov Rideklub



224,00
5



224

58,9

12

138

Mosegårds Rico
V / rød / 2000 / Robin / Diamant / Lone Dahl / Erna og Axel Jørgensen

Michelle Dahl Andersen

Sportsrideklubben






Top | Retur*** DRF v.2.0.8.0 - 2010 ***


Resultatliste
Slangerup-Lynge Rideklub

DRF 2010-SLR dressur maj 2010 distrikt indv.
15/05/2010 - 16/05/2010


16Distrikts 2 Mesterskab 2010 - Samlet resultat - A

Antal plac.: 3
Dotering: 1000, 750, 500, 300

Dommere:H: Birte Weilby, C: Charlotte Brostrøm, M: Henriette Habenicht

 
 

Startnr

Stævnenr

Hest

Rytter

Klub

E

H

C

M

B

I alt

%

Plac

3

19

Horsebo Ventil
V / brun / 2003 / Zardin Firfod / Racot / Anne Kjærgaard / Helle Kristiansen

Maria Kjærgaard

Hesselrød Rideklub


516,00
1

483,00
2

496,00
1


1495

134,7

1

1

23

Heslegård´S Robert
V / skimmel / 2001 / Heslegård´S Rubin / Landau / Lisbeth og Niels Johnsen / Lisbeth og Niels Johnsen

Michala Damm-Frydenberg

Heslegård Sportsrideklub


488,00
5

485,00
1

490,00
2


1463

131,8

2

8

150

Albani
V / sortbrun / 2002 / Abanos / Midt-West Ibi-Light / Maria Valter Bay / Ellis Overby

Maria Valter Bay

Frederiksværk Rideklub


492,00
4

480,00
3

481,00
3


1453

130,9

3

10

152

Heslegård´S Lullu
HO / rød / 1999 / Heslegård´S Louis / Davignon / Niels og Lisbeth Johnsen / Niels og Lisbeth Johnsen

Melina Iversen

Heslegård Sportsrideklub


499,00
2

471,00
6

479,00
4


1449

130,5

9

12

Sandagergård´s Lafayette
V / brun / 2002 / Solos Landtinus / Allegro / Maria-Louise Pedersen og Martin Richter / Sten Nissen

Maria-Louise Pedersen

Strandagergaard Rideklub


484,00
6

479,00
4

470,00
5


1433

129,1

7

185

Akhita Foldager
HO / mørk brun / 1998 / Akinos / May Sherif / Camilla Christensen / Karen og Lars Nielsen

Camilla Thor Christensen

Nordsjællands Sportsrideklub


497,00
3

464,00
7

467,00
6


1428

128,6

12

2

Park Avenue
V / rød / 2003 / De Niro / Schwadroneur / Louise K. Rasmussen / Birgit N. Pedersen

Lotte Tvegaard

Grønholt Sportsrideklub


483,00
7

472,00
5

465,00
7


1420

127,9

-1

6

Lanido
V / brun / 2000 / Bøgegårdens Lantano / Midt-West Ibi-Light / Ernst Skovmand / Ernst Skovmand

Karen Stampe

Helsinge Rideklub


481,00
8

460,00
8

465,00
7


1406

126,7

6

9

Casatino
V / mørk brun / 2003 / Casall / Kanudos Xx / Charlotte Møhler Sørensen /

Rikke Møhler Pedersen

Frederiksværk Rideklub


476,00
9

440,00
10

456,00
9


1372

123,6

11

8

Mille
HO / brun / 2000 / Blue Hors Don Schufro / Schwedengruss / Trine Revsbech / Trine Revsbech

Trine Revsbech

Stutsborg Rideklub


468,00
10

457,00
9

444,00
10


1369

123,3

Top | Retur*** DRF v.2.0.8.0 - 2010 ***