Resultater
Slangerup-Lynge Rideklub

DRF 2010-SLR med distrikt 2's indv. mesterskab
11/06/2010 - 13/06/2010


Klasseoversigt
1.LC - Mini Springning Heste - A
2.LC Springning Heste - A
3.LC Springning Heste - A
4.LB2** Springning Heste - A
5.U-LB2** Springning Heste - A
6.LA2** Springning Heste - A
7.U-LA2** Springning Heste - A
8.MB2** Springning Heste - A
9.U-LB1* Springning Heste - A
10.LA1* Springning Heste - A
11.U-LA1* Springning Heste - A
12.LA2** Distriktsmesterskab - A

Resultatliste
Slangerup-Lynge Rideklub

DRF 2010-SLR med distrikt 2's indv. mesterskab
11/06/2010 - 13/06/2010


1 LC - Mini Springning Heste - A
U-LC mini

Antal plac.: 6 Metode: B0
Dotering: Tempo: 275

Dommere: C: David Jacobsohn

 
 

Plac

Startnr

Stævnenr

Hest

Rytter

Klub

Resultat

Tid

Fejl

Runde

1

30

197

Akishot Lildholdt

Alexandra Wiese

Sportsrideklubben Vallensbæk

51,50

0,00

H

1

8

18

Miss Malibu

Jeanne Kallehave

Birkerød Rideforening

52,10

0,00

H

1

13

24

Cliff Young

Lars Bo Weilsby

Sportsrideklubben

53,00

0,00

H

1

32

19

Baunehøjens Lussac

Jeanne Kallehave

Birkerød Rideforening

53,10

0,00

H

1

37

25

Witches Touch Af Chance

Lise Weilsby

Sportsrideklubben

53,40

0,00

H

1

16

14

Electric

Ditte Darket

Hundested Sportsrideklub

54,40

0,00

H

1

36

176

Eminento-B-Vd Zwartbleshoeve

Camilla Fliedner Ernst

Slangerup-Lynge Rideklub

55,30

0,00

H

1

14

40

Coronadi Iv M.

Kirsten Bendix Grander

Nordsjællands Sportsrideklub

56,50

0,00

H

1

6

6

Melbys Rolanda

Mette Bervig Kjær

Rideklubben Epona

59,20

0,00

H

1

28

178

Calida-Em

Ditte Olsen

Slangerup-Lynge Rideklub

64,50

0,00

H

1

15

21

Burgillon

Shane Carey

Barthahus Rideklub

67,90

0,00

H

1

24

7

Junker

Majken Mortensen

Rideklubben Falken

68,70

0,00

H

1

27

10

Linus Mårsø

Charlotte Mandal Mogensen

Odsherreds Rideklub

69,90

0,00

H

10

194

Monsieur

Nadia Mailind Groth

Slangerup-Lynge Rideklub

57,70

4,00

H

1

183

Uzo Enemærke

Lene Pedersen

Slangerup-Lynge Rideklub

61,10

4,00

H

26

181

Sonny Boy

Michelle Bogaerdt

Hillerød Sportsrideklub

64,70

8,00

H

7

182

Sonny Boy

Michelle Bogaerdt

Hillerød Sportsrideklub

65,70

8,00

H

40

5

Ørnely´s Caro Z

Michala Christensen

Sportsrideklubben

85,00

8,00

H

35

17

Melisa Langager

Louise Andersen

Nordøstsjællands Rideklub

50,70

12,00

H

Diskvalificeret

38

12

PS Cadina

Maja Juhl Sørensen

Vemmelev Rideklub

H

Diskvalificeret

11

13

Hjælmsbjergs Chanel

Maja Juhl Sørensen

Vemmelev Rideklub

H

Diskvalificeret

2

11

Cassio

Charlotte Mandal Mogensen

Odsherreds Rideklub

H

Diskvalificeret

18

186

Bariolé Déja Vu

Birgitte Kirk Jensen

Sportsrideklubben

H

Diskvalificeret

23

196

Akishot Lildholdt

Alexandra Wiese

Sportsrideklubben Vallensbæk

H

Top | Retur*** DRF v.2.0.8.0 - 2010 ***


Resultatliste
Slangerup-Lynge Rideklub

DRF 2010-SLR med distrikt 2's indv. mesterskab
11/06/2010 - 13/06/2010


2LC Springning Heste - A
U-LC

Antal plac.: 6Metode: B0
Dotering: Tempo: 275

Dommere:C: David Jacobsohn

 
 

Plac

Startnr

Stævnenr

Hest

Rytter

Klub

Resultat

Tid

Fejl

Runde

1

11

14

Electric

Ditte Darket

Hundested Sportsrideklub

51,60

0,00

H

1

37

19

Baunehøjens Lussac

Jeanne Kallehave

Birkerød Rideforening

52,60

0,00

H

1

0

5

Ørnely´s Caro Z

Michala Christensen

Sportsrideklubben

52,90

0,00

H

1

17

178

Calida-Em

Ditte Olsen

Slangerup-Lynge Rideklub

53,30

0,00

H

1

13

194

Monsieur

Nadia Mailind Groth

Slangerup-Lynge Rideklub

55,60

0,00

H

1

12

172

Cambridge

Rasmus Krebs Manniche

Hillerød Sportsrideklub

56,10

0,00

H

15

18

Miss Malibu

Jeanne Kallehave

Birkerød Rideforening

50,70

4,00

H

35

24

Cliff Young

Lars Bo Weilsby

Sportsrideklubben

51,80

4,00

H

2

7

Junker

Majken Mortensen

Rideklubben Falken

60,50

4,00

H

28

11

Cassio

Charlotte Mandal Mogensen

Odsherreds Rideklub

64,70

4,00

H

1

10

Linus Mårsø

Charlotte Mandal Mogensen

Odsherreds Rideklub

53,00

8,00

H

31

171

Texane Du Toultia

Rasmus Krebs Manniche

Hillerød Sportsrideklub

54,00

8,00

H

33

176

Eminento-B-Vd Zwartbleshoeve

Camilla Fliedner Ernst

Slangerup-Lynge Rideklub

55,40

8,00

H

10

21

Burgillon

Shane Carey

Barthahus Rideklub

59,40

8,00

H

6

40

Coronadi Iv M.

Kirsten Bendix Grander

Nordsjællands Sportsrideklub

74,90

8,00

H

22

25

Witches Touch Af Chance

Lise Weilsby

Sportsrideklubben

75,10

9,00

H

7

13

Hjælmsbjergs Chanel

Maja Juhl Sørensen

Vemmelev Rideklub

67,80

12,00

H

26

12

PS Cadina

Maja Juhl Sørensen

Vemmelev Rideklub

82,50

34,00

H

Diskvalificeret

23

186

Bariolé Déja Vu

Birgitte Kirk Jensen

Sportsrideklubben

H

Diskvalificeret

18

17

Melisa Langager

Louise Andersen

Nordøstsjællands Rideklub

H

Diskvalificeret

19

6

Melbys Rolanda

Mette Bervig Kjær

Rideklubben Epona

H

Top | Retur*** DRF v.2.0.8.0 - 2010 ***


Resultatliste
Slangerup-Lynge Rideklub

DRF 2010-SLR med distrikt 2's indv. mesterskab
11/06/2010 - 13/06/2010


3LC Springning Heste - A
U-LC

Antal plac.: 6Metode: B0
Dotering: Tempo: 275

Dommere:C: Tom Nielsen

 
 

Plac

Startnr

Stævnenr

Hest

Rytter

Klub

Resultat

Tid

Fejl

Runde

1

15

34

Cornelius

Rikke Rasmussen

Rideklubben Falken

51,00

0,00

H

1

28

207

Bacardi

Henrik Volder

Hillerød Sportsrideklub

52,40

0,00

H

1

25

42

Engtoft´s Latini

Karina Villefrance

Hillerød Sportsrideklub

56,00

0,00

H

1

27

19

Baunehøjens Lussac

Jeanne Kallehave

Birkerød Rideforening

57,40

0,00

H

1

23

15

Monopoly

Caroline Agger-Nielsen

Barthahus Rideklub

58,20

0,00

H

1

5

9

Dynamite New Field

Iben Dinsen

Nordsjællands Sportsrideklub

58,50

0,00

H

1

22

39

Graziana

Stine Gottschalck

Sportsrideklubben

58,80

0,00

H

1

26

28

Sietermo

Josefine Nielsen

Hørsholm Rideklub af 2003

60,40

0,00

H

1

13

7

Junker

Majken Mortensen

Rideklubben Falken

66,60

0,00

H

1

8

178

Calida-Em

Ditte Olsen

Slangerup-Lynge Rideklub

66,70

0,00

H

1

10

194

Monsieur

Nadia Mailind Groth

Slangerup-Lynge Rideklub

68,70

0,00

H

2

208

Hammelmoses Lukas

Isabella Damgaard Blach

Kokkedal Rideklub

54,30

4,00

H

6

18

Miss Malibu

Jeanne Kallehave

Birkerød Rideforening

55,10

4,00

H

3

205

Sietermo

Josefine Nielsen

Hørsholm Rideklub af 2003

60,00

4,00

H

19

37

Geerslettegårds Blondie

Josephine Johannesen

Rideklubben Falken

64,80

4,00

H

24

41

Coleur

Anne Svanholm

Birkerød Rideforening

73,40

4,00

H

9

3

Krogårdens Sheik

Caroline Agger-Nielsen

Barthahus Rideklub

61,00

8,00

H

1

211

New Jersey (Swb)

Natalie Storm Pratelli

Holte Ride-Klub

74,50

12,00

H

Diskvalificeret

0

52

Lightstar

Mille Holck

Kalundborg Sportsrideklub

H

Diskvalificeret

7

176

Eminento-B-Vd Zwartbleshoeve

Camilla Fliedner Ernst

Slangerup-Lynge Rideklub

H

Diskvalificeret

20

38

Gøngehusfarmens Cleopatra

Camilla Andresen

Slangerup-Lynge Rideklub

H

Diskvalificeret

18

36

Quite Fun

Cecilie Strandby Yding

Nordsjællands Sportsrideklub

H

Top | Retur*** DRF v.2.0.8.0 - 2010 ***


Resultatliste
Slangerup-Lynge Rideklub

DRF 2010-SLR med distrikt 2's indv. mesterskab
11/06/2010 - 13/06/2010


4LB2** Springning Heste - A
LB2**

Antal plac.: 11Metode: B4
Dotering: 500, 400, 300, 200, 120Tempo: 300

Dommere:C: Tom Nielsen

 
 

Plac

Startnr

Stævnenr

Hest

Rytter

Klub

Resultat

Tid

Fejl

Runde

1

7

58

Captain-L

Merethe Hansen

Aagerupgård Sportsrideklub

51,54

0,00

H

 

35,19

0,00

1

2

30

203

Werthel

Alicia Fleron

Ukendt klub

54,67

0,00

H

 

31,14

4,00

1

3

17

31

Chuck

Amalie Lindhardt

Holmegårdens Rideklub

50,32

0,00

H

 

33,00

4,00

1

4

27

65

High Caper Gudesjö (Swb)

Cecilie Reich

Nordsjællands Sportsrideklub

54,76

0,00

H

 

34,08

4,00

1

5

43

25

Witches Touch Af Chance

Lise Weilsby

Sportsrideklubben

58,41

0,00

H

 

37,80

4,00

1

6

2

213

Ghost

Camilla Silfen

Darupgaards Rideklub

59,72

0,00

H

 

39,32

4,00

1

7

28

59

Rachel

Maja Juhl Sørensen

Vemmelev Rideklub

51,02

0,00

H

 

39,91

4,00

1

8

38

60

Diamond 4´ Ever

Maja Juhl Sørensen

Vemmelev Rideklub

56,69

0,00

H

 

41,33

4,00

1

9

16

9

Dynamite New Field

Iben Dinsen

Nordsjællands Sportsrideklub

59,08

0,00

H

 

41,49

4,00

1

10

32

53

Lana Af Toftlundgaard

Christina Dyrby Ranek

Birkerød Rideforening

51,69

0,00

H

 

64,12

7,00

1

11

33

51

Søndervangs Armstrong

Amalie Lindhardt

Holmegårdens Rideklub

52,12

0,00

H

 

34,12

8,00

1

1

212

Papaya

Mai Crafack Dinesen

Kildebrønde Sport Rideklub

57,73

0,00

H

 

40,58

8,00

1

36

29

Amaretto

Mille Bisgaard

Øresundskystens Rideklub

56,12

0,00

H

 

42,03

8,00

1

4

199

Villeroy

Laura Bannebjerg

Aagerupgård Sportsrideklub

48,72

0,00

H

 

52,68

8,00

1

11

56

Centurio

Nicoline Bech Nissen

Grønholt Sportsrideklub

50,56

0,00

H

 

66,41

8,00

1

35

37

Geerslettegårds Blondie

Josephine Johannesen

Rideklubben Falken

45,49

4,00

H

9

62

Galoubet De Bonheur

Maja Juhl Sørensen

Vemmelev Rideklub

50,98

4,00

H

13

38

Gøngehusfarmens Cleopatra

Camilla Andresen

Slangerup-Lynge Rideklub

51,29

4,00

H

40

171

Texane Du Toultia

Rasmus Krebs Manniche

Hillerød Sportsrideklub

55,74

4,00

H

21

24

Cliff Young

Lars Bo Weilsby

Sportsrideklubben

56,06

4,00

H

45

54

Dia-Meter

Michaela Søe Nielsen

Nordsjællands Sportsrideklub

61,55

4,00

H

10

207

Bacardi

Henrik Volder

Hillerød Sportsrideklub

48,96

8,00

H

26

15

Monopoly

Caroline Agger-Nielsen

Barthahus Rideklub

52,86

8,00

H

5

47

Wodan

Mille Bisgaard

Øresundskystens Rideklub

53,57

8,00

H

42

175

Rainman

Kathrine Brynnum

Slangerup-Lynge Rideklub

53,99

8,00

H

14

178

Calida-Em

Ditte Olsen

Slangerup-Lynge Rideklub

56,30

8,00

H

31

195

Grey Girl

Freja Broe Hjerpe

Birkerød Rideforening

57,19

8,00

H

29

49

Ocean

Helle Kristensen

Øresundskystens Rideklub

57,47

8,00

H

25

172

Cambridge

Rasmus Krebs Manniche

Hillerød Sportsrideklub

57,48

8,00

H

44

63

Capa-City Lora

Dan Lee

Capacity Showjumping Center

57,51

8,00

H

19

68

Little Life

Sofie Louise H Nielsen

Hillerød Sportsrideklub

58,11

8,00

H

8

61

Volstrupgaard´S Quena

Jacob Juhl Sørensen

Vemmelev Rideklub

63,59

9,00

H

6

67

In´ Takt

Sarah Bergsaker

Glostrup Rideklub

79,38

9,00

H

39

3

Krogårdens Sheik

Caroline Agger-Nielsen

Barthahus Rideklub

81,72

9,00

H

3

89

Victoria

Mille Holck

Kalundborg Sportsrideklub

68,17

10,00

H

22

64

Solvangs Bruscha

Cecilie Kruse

Dyresten Rideklub

69,98

10,00

H

24

204

Pia-Lotta 4

Victor Lica Larsen

Øresundskystens Rideklub

92,16

28,00

H

Diskvalificeret

34

34

Cornelius

Rikke Rasmussen

Rideklubben Falken

H

Diskvalificeret

41

66

Britham

Nana Parbst

Aagerupgård Sportsrideklub

H

Diskvalificeret

23

36

Quite Fun

Cecilie Strandby Yding

Nordsjællands Sportsrideklub

H

Udgået

20

184

Extasy C

Louise Maiken Nielsen

Øresundskystens Rideklub

H

Top | Retur*** DRF v.2.0.8.0 - 2010 ***


Resultatliste
Slangerup-Lynge Rideklub

DRF 2010-SLR med distrikt 2's indv. mesterskab
11/06/2010 - 13/06/2010


5U-LB2** Springning Heste - A
U-LB2**

Antal plac.: 5Metode: B0
Dotering: Tempo: 300

Dommere:C: Tom Nielsen

 
 

Plac

Startnr

Stævnenr

Hest

Rytter

Klub

Resultat

Tid

Fejl

Runde

1

5

58

Captain-L

Merethe Hansen

Aagerupgård Sportsrideklub

48,20

0,00

H

1

8

199

Villeroy

Laura Bannebjerg

Aagerupgård Sportsrideklub

50,57

0,00

H

1

11

51

Søndervangs Armstrong

Amalie Lindhardt

Holmegårdens Rideklub

54,00

0,00

H

1

-3

204

Pia-Lotta 4

Victor Lica Larsen

Øresundskystens Rideklub

54,55

0,00

H

1

20

75

Livorno

Lars Bo Weilsby

Sportsrideklubben

58,19

0,00

H

1

6

45

Legind´s Churcon

Karina Hein

Salsmose Sportsrideklub

58,66

0,00

H

1

2

29

Amaretto

Mille Bisgaard

Øresundskystens Rideklub

58,90

0,00

H

15

66

Britham

Nana Parbst

Aagerupgård Sportsrideklub

51,76

4,00

H

1

195

Grey Girl

Freja Broe Hjerpe

Birkerød Rideforening

51,90

4,00

H

-1

31

Chuck

Amalie Lindhardt

Holmegårdens Rideklub

52,63

4,00

H

0

24

Cliff Young

Lars Bo Weilsby

Sportsrideklubben

55,69

4,00

H

21

72

Snakey

Mie Daugaard Reimer

Capacity Showjumping Center

56,60

4,00

H

9

49

Ocean

Helle Kristensen

Øresundskystens Rideklub

56,96

4,00

H

10

62

Galoubet De Bonheur

Maja Juhl Sørensen

Vemmelev Rideklub

54,42

8,00

H

4

213

Ghost

Camilla Silfen

Darupgaards Rideklub

55,41

8,00

H

25

188

Claretta 2

Jannick Alexander Frid

Capacity Showjumping Center

68,78

10,00

H

18

56

Centurio

Nicoline Bech Nissen

Grønholt Sportsrideklub

89,59

11,00

H

14

184

Extasy C

Louise Maiken Nielsen

Øresundskystens Rideklub

60,53

12,00

H

Diskvalificeret

12

52

Lightstar

Mille Holck

Kalundborg Sportsrideklub

H

Top | Retur*** DRF v.2.0.8.0 - 2010 ***


Resultatliste
Slangerup-Lynge Rideklub

DRF 2010-SLR med distrikt 2's indv. mesterskab
11/06/2010 - 13/06/2010


6LA2** Springning Heste - A
LA2**

Antal plac.: 9Metode: A
Dotering: 600, 500, 400, 200, 120Tempo: 300

Dommere:C: Marlene Møller Hansen

 
 

Plac

Startnr

Stævnenr

Hest

Rytter

Klub

Resultat

Tid

Fejl

Runde

1

53

90

Ruby Tuesday

Sandra L. Hansen

Slangerup-Lynge Rideklub

66,45

0,00

H

2

55

65

High Caper Gudesjö (Swb)

Cecilie Reich

Nordsjællands Sportsrideklub

68,29

0,00

H

3

29

130

Düvallie

Nicklas B. Jensen

Hundested Sportsrideklub

72,63

0,00

H

4

-1

215

Nelson

Mia Jørgensen

Glostrup Rideklub

72,66

0,00

H

5

16

129

Bigfoot

Liselotte Holst

Værløse Rideklub

74,37

0,00

H

6

34

123

Quibeaux

Pernille Stribolt

Sportsrideklubben

75,07

0,00

H

7

32

100

Kassimir

Iben Dinsen

Nordsjællands Sportsrideklub

76,38

0,00

H

8

9

104

Qunnie

Dan Lee

Capacity Showjumping Center

78,92

0,00

H

9

2

86

Keyser Soze

Thalia Pitzner

Stutsborg Rideklub

80,00

0,00

H

61

128

Victor Xx (Den)

May-Britt Kattrup

Sportsrideklubben

81,03

0,00

H

54

203

Werthel

Alicia Fleron

Ukendt klub

74,07

4,00

H

15

121

Chiquita

Susanne Thornby

Nordsjællands Sportsrideklub

75,03

4,00

H

7

60

Diamond 4´ Ever

Maja Juhl Sørensen

Vemmelev Rideklub

75,92

4,00

H

37

106

Capacity Volcan

Dan Lee

Capacity Showjumping Center

78,62

4,00

H

57

125

Octopussy

Sofie Louise H Nielsen

Hillerød Sportsrideklub

83,24

5,00

H

26

92

Kjærholm´S Zidane

Charlotte Engdal Pedersen

Sportsrideklubben

87,82

6,00

H

30

59

Rachel

Maja Juhl Sørensen

Vemmelev Rideklub

73,16

8,00

H

35

89

Victoria

Mille Holck

Kalundborg Sportsrideklub

75,83

8,00

H

6

126

Loupaccio

Vibeke Korup

Vemmelev Rideklub

78,58

8,00

H

10

75

Livorno

Lars Bo Weilsby

Sportsrideklubben

79,00

8,00

H

4

160

Erik S

Mille Bisgaard

Øresundskystens Rideklub

80,25

8,00

H

12

45

Legind´s Churcon

Karina Hein

Salsmose Sportsrideklub

82,89

8,00

H

62

122

Krogårdens Mr Jump

Nikoline Dahle

Capacity Showjumping Center

90,00

10,00

H

67

127

Trekroners Marquis

Vibeke Korup

Vemmelev Rideklub

73,12

12,00

H

51

119

Quinaud

Maria Grunnet Sørensen

Nordsjællands Sportsrideklub

76,24

12,00

H

42

101

Alaska

Birgitte Linnet

Capacity Showjumping Center

78,87

12,00

H

1

61

Volstrupgaard´S Quena

Jacob Juhl Sørensen

Vemmelev Rideklub

80,90

12,00

H

25

115

Parino 8

Kasper Hambro Kofod

Sportsrideklubben

81,07

12,00

H

44

64

Solvangs Bruscha

Cecilie Kruse

Dyresten Rideklub

97,34

12,00

H

21

68

Little Life

Sofie Louise H Nielsen

Hillerød Sportsrideklub

83,34

13,00

H

24

118

First Flower

Maria Grunnet Sørensen

Nordsjællands Sportsrideklub

105,44

14,00

H

14

175

Rainman

Kathrine Brynnum

Slangerup-Lynge Rideklub

92,32

16,00

H

27

107

Kirsebærgårdens Mikado

Sandra L. Hansen

Slangerup-Lynge Rideklub

114,72

21,00

H

58

216

Pebbles

Mia Jørgensen

Glostrup Rideklub

96,62

32,00

H

Opgivet

19

117

San Diego

Sasja Mondrup Baltzar

Hillerød Sportsrideklub

H

Top | Retur*** DRF v.2.0.8.0 - 2010 ***


Resultatliste
Slangerup-Lynge Rideklub

DRF 2010-SLR med distrikt 2's indv. mesterskab
11/06/2010 - 13/06/2010


7U-LA2** Springning Heste - A
U-LA2**

Antal plac.: 4Metode: B0
Dotering: Tempo: 300

Dommere:C: Marlene Møller Hansen

 
 

Plac

Startnr

Stævnenr

Hest

Rytter

Klub

Resultat

Tid

Fejl

Runde

1

11

129

Bigfoot

Liselotte Holst

Værløse Rideklub

76,35

0,00

H

1

20

119

Quinaud

Maria Grunnet Sørensen

Nordsjællands Sportsrideklub

79,12

0,00

H

1

1

87

Pionier

Jessica Vinther Jensen

Capacity Showjumping Center

84,57

0,00

H

4

15

88

Cairo

Jessica Vinther Jensen

Capacity Showjumping Center

87,14

2,00

H

9

101

Alaska

Birgitte Linnet

Capacity Showjumping Center

78,45

4,00

H

18

128

Victor Xx (Den)

May-Britt Kattrup

Sportsrideklubben

81,49

4,00

H

19

103

Sina-Alegra

Victor Lica Larsen

Øresundskystens Rideklub

86,99

5,00

H

12

91

Avitta C

Tina Andersen

Karlslunde Rideklub

76,48

8,00

H

13

215

Nelson

Mia Jørgensen

Glostrup Rideklub

81,22

8,00

H

8

115

Parino 8

Kasper Hambro Kofod

Sportsrideklubben

80,92

12,00

H

2

216

Pebbles

Mia Jørgensen

Glostrup Rideklub

92,60

15,00

H

7

122

Krogårdens Mr Jump

Nikoline Dahle

Capacity Showjumping Center

103,90

18,00

H

-1

118

First Flower

Maria Grunnet Sørensen

Nordsjællands Sportsrideklub

124,00

23,00

H

Top | Retur*** DRF v.2.0.8.0 - 2010 ***


Resultatliste
Slangerup-Lynge Rideklub

DRF 2010-SLR med distrikt 2's indv. mesterskab
11/06/2010 - 13/06/2010


8MB2** Springning Heste - A
MB2**

Antal plac.: 2Metode: B4
Dotering: 700, 500, 300, 200, 120Tempo: 300

Dommere:C: Marlene Møller Hansen

 
 

Plac

Startnr

Stævnenr

Hest

Rytter

Klub

Resultat

Tid

Fejl

Runde

1

4

165

Camille

Tina Andersen

Karlslunde Rideklub

52,66

0,00

H

 

54,59

4,00

1

2

6

177

Calipo Enemærke

Camilla Fliedner Ernst

Slangerup-Lynge Rideklub

55,01

0,00

H

 

47,48

8,00

1

9

169

Oscar

Per Striboldt

Sportsrideklubben

57,72

4,00

H

8

88

Cairo

Jessica Vinther Jensen

Capacity Showjumping Center

57,92

4,00

H

5

92

Kjærholm´S Zidane

Charlotte Engdal Pedersen

Sportsrideklubben

58,41

4,00

H

10

103

Sina-Alegra

Victor Lica Larsen

Øresundskystens Rideklub

59,33

4,00

H

12

127

Trekroners Marquis

Vibeke Korup

Vemmelev Rideklub

51,75

12,00

H

3

126

Loupaccio

Vibeke Korup

Vemmelev Rideklub

55,97

16,00

H

Top | Retur*** DRF v.2.0.8.0 - 2010 ***


Resultatliste
Slangerup-Lynge Rideklub

DRF 2010-SLR med distrikt 2's indv. mesterskab
11/06/2010 - 13/06/2010


9U-LB1* Springning Heste - A
U-LB1**

Antal plac.: 5Metode: B0
Dotering: Tempo: 300

Dommere:C: Marlene Møller Hansen

 
 

Plac

Startnr

Stævnenr

Hest

Rytter

Klub

Resultat

Tid

Fejl

Runde

1

1

18

Miss Malibu

Jeanne Kallehave

Birkerød Rideforening

53,56

0,00

H

1

6

144

Rhett Butler

Pernille H. Christiansen

Aagerupgård Sportsrideklub

55,38

0,00

H

1

4

146

Laurel Frivolity

Janne Bach Falkenberg

Slangerup-Lynge Rideklub

55,92

0,00

H

1

7

77

Tango Queen

Tina Andersen

Karlslunde Rideklub

56,28

0,00

H

1

18

80

Petit Drakkar

Karina Villefrance

Hillerød Sportsrideklub

58,89

0,00

H

1

12

178

Calida-Em

Ditte Olsen

Slangerup-Lynge Rideklub

59,42

0,00

H

1

9

24

Cliff Young

Lars Bo Weilsby

Sportsrideklubben

59,46

0,00

H

1

25

145

Sandiego

Pernille H. Christiansen

Aagerupgård Sportsrideklub

60,26

0,00

H

24

56

Centurio

Nicoline Bech Nissen

Grønholt Sportsrideklub

53,99

4,00

H

3

212

Papaya

Mai Crafack Dinesen

Kildebrønde Sport Rideklub

54,19

4,00

H

19

19

Baunehøjens Lussac

Jeanne Kallehave

Birkerød Rideforening

56,14

4,00

H

17

187

Alert

Lykke B. Nielsen

Slangerup-Lynge Rideklub

56,57

4,00

H

13

78

Stenvænge Polo

Lilianna Sørensen

Nordvestsjællands Rideklub

59,13

4,00

H

23

72

Snakey

Mie Daugaard Reimer

Capacity Showjumping Center

58,34

8,00

H

20

75

Livorno

Lars Bo Weilsby

Sportsrideklubben

60,12

8,00

H

11

49

Ocean

Helle Kristensen

Øresundskystens Rideklub

61,12

8,00

H

5

194

Monsieur

Nadia Mailind Groth

Slangerup-Lynge Rideklub

81,43

11,00

H

2

210

Leopold

Sofie L. Teglbjærg

Ukendt klub

56,70

16,00

H

Top | Retur*** DRF v.2.0.8.0 - 2010 ***


Resultatliste
Slangerup-Lynge Rideklub

DRF 2010-SLR med distrikt 2's indv. mesterskab
11/06/2010 - 13/06/2010


10LA1* Springning Heste - A
LA1*

Antal plac.: 7Metode: B4
Dotering: 600, 500, 400, 200, 120Tempo: 300

Dommere:C: Marlene Møller Hansen

 
 

Plac

Startnr

Stævnenr

Hest

Rytter

Klub

Resultat

Tid

Fejl

Runde

1

11

139

Malaika

Anita Jane Cordrey

Nordsjællands Sportsrideklub

56,25

0,00

H

 

41,36

0,00

1

2

10

39

Graziana

Stine Gottschalck

Sportsrideklubben

57,36

0,00

H

 

44,66

0,00

1

3

23

91

Avitta C

Tina Andersen

Karlslunde Rideklub

63,70

0,00

H

 

48,79

0,00

1

4

12

56

Centurio

Nicoline Bech Nissen

Grønholt Sportsrideklub

59,63

0,00

H

 

41,56

4,00

1

5

3

75

Livorno

Lars Bo Weilsby

Sportsrideklubben

64,00

0,00

H

 

45,55

5,00

1

6

9

145

Sandiego

Pernille H. Christiansen

Aagerupgård Sportsrideklub

60,77

0,00

H

 

61,19

7,00

1

7

21

141

Fandango

Camilla Rosengaard

Sportsrideklubben

64,23

1,00

H

7

115

Parino 8

Kasper Hambro Kofod

Sportsrideklubben

65,23

1,00

H

2

111

Lavina

Mie Daugaard Reimer

Capacity Showjumping Center

54,85

4,00

H

19

143

Colando Z

Mie Daugaard Reimer

Capacity Showjumping Center

55,47

4,00

H

30

72

Snakey

Mie Daugaard Reimer

Capacity Showjumping Center

56,19

4,00

H

34

144

Rhett Butler

Pernille H. Christiansen

Aagerupgård Sportsrideklub

56,19

4,00

H

36

138

Capacity Cadarco

Anita Jane Cordrey

Nordsjællands Sportsrideklub

56,35

4,00

H

35

147

Armitage

Janne Bach Falkenberg

Slangerup-Lynge Rideklub

58,58

4,00

H

18

61

Volstrupgaard´S Quena

Jacob Juhl Sørensen

Vemmelev Rideklub

58,79

4,00

H

4

210

Leopold

Sofie L. Teglbjærg

Ukendt klub

60,87

4,00

H

27

60

Diamond 4´ Ever

Maja Juhl Sørensen

Vemmelev Rideklub

61,53

4,00

H

38

78

Stenvænge Polo

Lilianna Sørensen

Nordvestsjællands Rideklub

62,20

4,00

H

14

146

Laurel Frivolity

Janne Bach Falkenberg

Slangerup-Lynge Rideklub

66,25

5,00

H

40

114

Siphy

Mie Daugaard Reimer

Capacity Showjumping Center

55,94

8,00

H

37

24

Cliff Young

Lars Bo Weilsby

Sportsrideklubben

61,78

8,00

H

25

25

Witches Touch Af Chance

Lise Weilsby

Sportsrideklubben

63,24

8,00

H

26

49

Ocean

Helle Kristensen

Øresundskystens Rideklub

72,00

10,00

H

5

212

Papaya

Mai Crafack Dinesen

Kildebrønde Sport Rideklub

63,89

16,00

H

Diskvalificeret

39

53

Lana Af Toftlundgaard

Christina Dyrby Ranek

Birkerød Rideforening

H

Opgivet

22

137

Balderville

Christine Smith

Værløse Rideklub

H

Top | Retur*** DRF v.2.0.8.0 - 2010 ***


Resultatliste
Slangerup-Lynge Rideklub

DRF 2010-SLR med distrikt 2's indv. mesterskab
11/06/2010 - 13/06/2010


11U-LA1* Springning Heste - A
U-LA1*

Antal plac.: 4Metode: B0
Dotering: Tempo: 300

Dommere:C: Tom Nielsen

 
 

Plac

Startnr

Stævnenr

Hest

Rytter

Klub

Resultat

Tid

Fejl

Runde

1

4

136

Comtessa

Jannick Alexander Frid

Capacity Showjumping Center

57,54

0,00

H

1

15

143

Colando Z

Mie Daugaard Reimer

Capacity Showjumping Center

69,11

0,00

H

1

13

39

Graziana

Stine Gottschalck

Sportsrideklubben

70,77

0,00

H

1

10

141

Fandango

Camilla Rosengaard

Sportsrideklubben

72,71

0,00

H

5

114

Siphy

Mie Daugaard Reimer

Capacity Showjumping Center

73,08

4,00

H

14

119

Quinaud

Maria Grunnet Sørensen

Nordsjællands Sportsrideklub

74,82

4,00

H

12

60

Diamond 4´ Ever

Maja Juhl Sørensen

Vemmelev Rideklub

77,02

4,00

H

3

79

Heroiek Z

Benedicte H. Glæsel

Nordsjællands Sportsrideklub

68,67

8,00

H

9

138

Capacity Cadarco

Anita Jane Cordrey

Nordsjællands Sportsrideklub

69,76

8,00

H

8

115

Parino 8

Kasper Hambro Kofod

Sportsrideklubben

74,00

8,00

H

11

61

Volstrupgaard´S Quena

Jacob Juhl Sørensen

Vemmelev Rideklub

80,20

8,00

H

Opgivet

1

147

Armitage

Janne Bach Falkenberg

Slangerup-Lynge Rideklub

H

Diskvalificeret

2

57

Zidane Z

Birgitte Linnet

Capacity Showjumping Center

H

Opgivet

16

188

Claretta 2

Jannick Alexander Frid

Capacity Showjumping Center

H

Diskvalificeret

6

53

Lana Af Toftlundgaard

Christina Dyrby Ranek

Birkerød Rideforening

H

Diskvalificeret

7

137

Balderville

Christine Smith

Værløse Rideklub

H

Top | Retur*** DRF v.2.0.8.0 - 2010 ***


Resultatliste
Slangerup-Lynge Rideklub

DRF 2010-SLR med distrikt 2's indv. mesterskab
11/06/2010 - 13/06/2010


12LA2** Distriktsmesterskab - A
LA2** Distrikt 2 mesterskab

Antal plac.: 7Metode: B12
Dotering: 1000, 750, 500, 300, 300Tempo: 300

Dommere:C: Tom Nielsen

 
 

Plac

Startnr

Stævnenr

Hest

Rytter

Klub

Resultat

Tid

Fejl

Runde

1

28

104

Qunnie

Dan Lee

Capacity Showjumping Center

67,75

0,00

H

 

65,14

0,00

H2

 

42,89

0,00

1

2

37

177

Calipo Enemærke

Camilla Fliedner Ernst

Slangerup-Lynge Rideklub

66,76

0,00

H

 

67,34

0,00

H2

 

44,15

0,00

1

3

32

101

Alaska

Birgitte Linnet

Capacity Showjumping Center

68,67

0,00

H

 

67,97

0,00

H2

 

50,37

4,00

1

4

7

103

Sina-Alegra

Victor Lica Larsen

Øresundskystens Rideklub

67,58

0,00

H

 

67,86

0,00

H2

 

46,78

8,00

1

5

24

153

Blue Velvet

Anita Jane Cordrey

Nordsjællands Sportsrideklub

63,67

0,00

H

 

65,65

0,00

H2

 

56,96

8,00

1

6

1

111

Lavina

Mie Daugaard Reimer

Capacity Showjumping Center

65,92

0,00

H

 

66,69

0,00

H2

 

49,04

12,00

1

7

3

156

Speedy Sparrow

Charlotte Kondrup

Barthahus Rideklub

62,14

4,00

H

 

65,03

0,00

H2

9

65

High Caper Gudesjö (Swb)

Cecilie Reich

Nordsjællands Sportsrideklub

66,64

4,00

H

 

62,10

0,00

H2

6

85

Chavanna´s Blue Casino

Mille Bisgaard

Øresundskystens Rideklub

67,34

4,00

H

 

64,69

0,00

H2

8

151

Déluré Petit

Cecilie Børgesen

Capacity Showjumping Center

68,98

0,00

H

 

63,41

4,00

H2

39

64

Solvangs Bruscha

Cecilie Kruse

Dyresten Rideklub

68,38

4,00

H

 

68,83

0,00

H2

36

90

Ruby Tuesday

Sandra L. Hansen

Slangerup-Lynge Rideklub

70,11

4,00

H

 

67,11

0,00

H2

33

130

Düvallie

Nicklas B. Jensen

Hundested Sportsrideklub

69,75

8,00

H

 

70,66

0,00

H2

31

79

Heroiek Z

Benedicte H. Glæsel

Nordsjællands Sportsrideklub

70,95

4,00

H

 

71,47

4,00

H2

18

54

Dia-Meter

Michaela Søe Nielsen

Nordsjællands Sportsrideklub

77,65

9,00

H

 

63,98

4,00

H2

2

158

Kilconnell Sam - 1

Claire Bech Christiansen

Capacity Showjumping Center

64,45

12,00

H

 

70,71

12,00

H2

23

86

Keyser Soze

Thalia Pitzner

Stutsborg Rideklub

98,71

26,00

H

 

92,05

21,00

H2

Udgået

34

150

Déesse

Cecilie Børgesen

Capacity Showjumping Center

68,98

0,00

H

 

DIS_Udgået

H2

Udgået

14

168

Quinchinetti D´Ive Z

Mie Daugaard Reimer

Capacity Showjumping Center

66,70

4,00

H

 

DIS_Udgået

H2

Opgivet

29

125

Octopussy

Sofie Louise H Nielsen

Hillerød Sportsrideklub

70,35

4,00

H

 

Opgivet

H2

Udgået

4

105

Unice

Dan Lee

Capacity Showjumping Center

65,37

8,00

H

 

DIS_Udgået

H2

Udgået

30

161

Calippa 4

Mille Bisgaard

Øresundskystens Rideklub

67,55

8,00

H

 

DIS_Udgået

H2

Udgået

19

118

First Flower

Maria Grunnet Sørensen

Nordsjællands Sportsrideklub

88,40

12,00

H

 

DIS_Udgået

H2

Udgået

21

175

Rainman

Kathrine Brynnum

Slangerup-Lynge Rideklub

76,77

17,00

H

 

DIS_Udgået

H2

Diskvalificeret

5

107

Kirsebærgårdens Mikado

Sandra L. Hansen

Slangerup-Lynge Rideklub

H

Udgået

17

203

Werthel

Alicia Fleron

Ukendt klub

H

Top | Retur*** DRF v.2.0.8.0 - 2010 ***